Gminna Liga Kręglarska w Tucholi. Marek Gierszewski z tytułem, teraz czas na play off

Marek Gierszewski został indywidualnym mistrzem Gminnej Ligi Kręglarskiej w Tucholi. Piotr Pubanz
W rozgrywanej w Tucholi Gminnej Lidze Kręglarskiej zakończyła się runda zasadnicza. Po 6. turniejach zostali wyłonieni najlepsi w kategorii indywidualnej. W gronie 55 sklasyfikowanych zawodników, mistrzem został Marek Gierszewski (Hydromat II), który tytuł wywalczył w ostatnim turnieju.

Mistrz o 5 „oczek” wyprzedził Karola Lipinskiego (Speedway Team), na trzecim stopniu podium stanął uzyskując 2482 pkt., Mateusz Knitter (Speedway Team), tracąc do zwycięzcy 27 kręgli.

Teraz w Gminnej Lidze Kręglarskiej nastąpi czas play off. Do tej fazy zakwalifikowało się sześć zespołów: Hydromat II 7392 pkt., Speedway Team 7330, Hydrotor I 7277, Przedsiębiorstwo Komunalne 7204, Czarne Konie 7183, Starterzy.pl 7146. Drużynowego mistrza wyłonią trzy turnieje, które odbędą się kolejno 25 lutego, 3 marca i 10 marca.

Wyniki 6. rundy:

1. Czarne Konie 1055 (Arkadiusz Szpaczyński 350, Jan Dąbrowski 361, Tomasz Kryger 344),
2. Hydromat II 1045 (Marek Gierszewski 369, Mateusz Depczyński 355, Adrian Giłka 321),
3. Przedsiębiorstwo Komunalne 1040 (Adam Hennik 348, Ryszard Śliżewski 344, Jarosław Przytarski 348),
4. Speedway Team 1030 (Karol Lipinski 351, Błażej Krueger 343, Mateusz Knitter 336),
5. Hydromat I 1030 (Kazimierz Drejasz 318, Sławomir Polaszek 359, Krzysztof Żuraw 353),
6. Hydrotor I 1017 (Andrzej Schmidt 348, Łukasz Wysiński 328, Edward Kuczkowski 341),
7. Starterzy.Pl 1017 (Michał Pipowski 355, Aleksander Nowacki 326, Grzegorz Wegner 336),
8. WGHT I 1012 (Maciej Kozłowski 349, Paweł Ziółkowski 331, Tomasz Ćwikła 332),
9. Hydrotorbis 1003 (Rafał Czamajło 345, Tadeusz Pasiński 317, Zenon Szeffs 341),
10. Hydrobig 995 (Maciej Przytarski 335, Marcin Wysocki 334, Bogdan Wysocki 326).