Grom nadal zadziwia, a Tucholanka „Pany” w powiecie

Bramkarz Kamionki Karol Sowiński tylko raz dał się pokonać w Sępólnie.
Bramkarz Kamionki Karol Sowiński tylko raz dał się pokonać w Sępólnie. Piotr Pubanz
Regionalni piłkarze długi majowy weekend zakończyli kolejną ligową kolejką. Już ósmą wyjazdową wygraną w „okręgówce” zanotowali piłkarze beniaminka Gromu Więcbork. Tym razem podopieczni Sylwestra Trzósło wykorzystali kadrowe problemy Startu Pruszcz, wygrywając z silnym rywalem 2:1.

Gości na prowadzenie w 20. min. wyprowadził Remigiusz Błociński. Wynik ten utrzymał się aż do 71. min., kiedy to ataki pruszczan przyniosły efekt w postaci gola, ale 10 minut później ponownie do siatki trafił Błociński, ustalając wynik meczu. W sobotę Grom podejmie Victorię Lisewo.

Pozostałe mecze 23. kolejki: Tor – Flisak 0:0, Iskra – Łochowo 2:4, BKS - Pomorzanin S. 2:3, Wojownik – Promień 1:3, Mustang – Radzynianka 4:1, Victoria – Drwęca 3:2, Pomorzanin T. - Gryf 5:2.

W Sępólnie derby na remis

Dwa mecze derbowe odbyły się w 21. kolejce A-klasy. W Sępólnie Krajna podejmowała Kamionkę, a w Tucholi miejscowa Tucholanka sąsiada zza miedzy Rawysa Raciąż.

W tym drugim spotkaniu lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:1. W pierwszej połowie nieco więcej z gry mieli goście, ale zawodzili pod bramką. Druga odsłona meczu to już dominacja gospodarzy, którzy przypieczętowali wygraną zdobyciem dwóch goli. Na więcej nie pozwolił dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz Rawysa Ligman.

Z kolei w Sępólnie mecz rozstrzygnął się już do przerwy. Prowadzenie gościom dał Tusznio, a tuż przed przerwą wyrównał Mosek. W drugiej odsłonie meczu oba zespoły grały ofensywnie stwarzając sobie sytuacje bramkowe, ale wynik nie uległ już zmianie.

Ostatni z naszych reprezentantów Gryf Piaseczno dzielnie walczył w Koronowie, przegrywając ostatecznie 2:4. Victoria objęła prowadzenie na początku meczu, wyrównał w 49. min. Koniszewski, a cztery kolejne gole padły w ostatnich ośmiu minutach meczu. Dla gości trafił Walaszek, ale ostatecznie 4:2 wygrali koronowianie.

Wyniki 21. kolejki:

Tucholanka – Rawys 3:1 (Mirosław Ostrowski, Patryk Kaszczyszyn, Mikołaj Górka – samobójcza),
Krajna – Kamionka 1:1 (Kamil Mosek – Szymon Tusznio),
Victoria K. – Gryf 4:2 (Krystian Uczniak, Łukasz Dziedzic-Kamiński, Piotr Miś, Kacper Nakielski – Damian Koniszewski, Sławomir Walaszek),
Dobrcz – Dąb 5:1, Zawisza – Tartak 4:0, Osielsko – Fala 0:1, Myśliwiec - Victoria N. 0:3 (wo).

1. SP Zawisza Bydgoszcz 20 55 72-7
2. Fala Świekatowo 19 49 44-13
3. Tucholanka Tuchola 20 40 57-34
4. Krajna Sępólno 20 39 54-39
5. Victoria Koronowo 21 31 37-27
6. Kamionka Kamień 19 31 37-23
7. Osielsko Żołędowo 21 27 44-41
8. Dąb Potulice 20 27 48-64