Grom odzyskał honor po wpadce z Iskrą

Kamil Adamski (na niebiesko) w meczu z Torem zdobył gola na 4:0.
Kamil Adamski (na niebiesko) w meczu z Torem zdobył gola na 4:0. Piotr Pubanz
Przed tygodniem była porażka 0:4 w Ciechocinie, teraz piłkarze Gromu Więcbork w takim samym stosunku zwyciężyli Tor Laskowice, rehabilitując się w oczach kibiców. Wygrana pozwoliła minąć w ligowej tabeli Flisaka Złotorię i BKS Bydgoszcz.

GROM WIĘCBORK – TOR LASKOWICE 4:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Kosmela 2 (28, 74), Remigiusz Błociński (42), Kamil Adamski (60).

GROM: Kunek – Błociński, Janicki, Meyer, Tuński – Żychski, Erkvania (75. Gierszewski), Bilicki, Adamski – Nowak, Kosmela (81. Herzberg).

Po wpadce z Iskrą piłkarze z Więcborka podeszli do meczu bardzo zmotywowani. Od pierwszych minut atakowali bramkę rywala, ale ten długo utrzymywał bezbramkowy remis, samemu przeprowadzając niezbyt groźne jednak kontry. Worek z bramkami otworzył się w 28. min. po trafieniu Kosmeli, a tuż przed przerwą wynik podwyższył Błociński.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Grom przeważał, stwarzał sobie sytuacje bramkowe i dwie z nich wykorzystał. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli pewnie 4:0 prezentując dobrą dyspozycję i chęć gry. Rundę jesienną zakończą spotkaniem w Łochowie, ze zdecydowanym outsiderem „okręgówki” i zapewne poprawią swój i tak pokaźny dorobek punktowy.

Pozostałe mecze 14. kolejki:

Flisak – Promień 0:3, Radzynianka - Pomorzanin S. 3:1, Drwęca – Łochowo 4:2, Gryf – Iskra 2:1, Pomorzanin T. - BKS 3:3, Start – Wojownik 2:1, Victoria – Mustang 2:0.

1. Pomorzanin Toruń 14 34 50-21
2. Start Pruszcz 14 26 32-21
3. Promień Kowalewo 14 26 27-15
4. Radzynianka Radzyń 14 26 33-30
5. Victoria Lisewo 14 25 28-16
6. Mustang Ostaszewo 14 23 33-15
7. Grom Więcbork 14 23 25-25
8. Flisak Złotoria 14 23 22-17