Grom wygrał z BKS Bydgoszcz, Fala ponownie lepsza od naszych jednym golem

Piotr Pubanz
Tomasz Mrugalski (przy piłce) znakomicie spisał się w minionej kolejce, kompletując hat tricka. Piotr Pubanz
To był ciekawy choć deszczowy i zimny piłkarski weekend. Cieszą się zwłaszcza kibice w Więcborku, bo Grom wygrał z bydgoskim BKS-em. W A-klasie w dobrych humorach z boiska schodzili piłkarze Kamionki, Rawysa i Krajny. Te drużyny zanotowały zwycięstwa i awans w tabeli. Tucholanka przegrała z wiceliderem, a srogie baty od rywali odebrał beniaminek z Piaseczna i Myśliwiec.

GROM WIĘCBORK – BKS BYDGOSZCZ 2:1 (1:1)
Bramki: Kamil Adamski (40), Remigiusz Błociński (49) – Paweł Dudzik (38).

Piłkarze Gromu wygrali trzeci mecz u siebie, tym razem z solidnym BKS-em. Co prawda to goście objęli prowadzenie, ale cieszyli się z niego tylko niecałe 120 sekund. Wyrównał Adamski, a tuż po przerwie wynik ustalił Błociński. Dwie wygrane z rzędu Gromu nie dały mu dużego awansu w tabeli. Gracze z Więcborka zajmują 8. lokatę w lidze, ale do wicelidera z Pruszcza tracą ledwie dwa „oczka”.

Pozostałe mecze 12. kolejki: Flisak - Pomorzanin S. 0:0, Promień – Łochowo 1:0, Radzynianka – Tor 5:1, Drwęca – Iskra 2:0, Gryf – Wojownik 3:2, Pomorzanin T. – Mustang 2:0, Start – Victoria 2:2.

16. Drwęca G-D 12 3 11-55

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GRYF PIASECZNO 7:0 (3:0)
Bramki: Paweł Kanik 2 (34, 43), Tomasz Widomski 2 (65, 88), Wojciech Ruczyński (22), Arkadiusz Nowicki (72), Artur Cielasiński (89).

Beniaminek był bez szans w potyczce przeciwko głównemu faworytowi rozgrywek. Do dwudziestej minuty udawało się gryfitom zachować czyste konto, jednak jeszcze do przerwy bydgoszczanie trzykrotnie zdołali pokonać Szczygła. W drugiej połowie Gryf znowu przez kwadrans uważnie grał w obronie, ale potem przydarzyły się błędy i posypały kolejne bramki.

MYŚLIWIEC GOSTYCYN - KAMIONKA KAMIEŃ 0:6 (0:4)
Bramki: Tomasz Mrugalski 3 (17, 40, 50), Dawid Chmarzyński (2), Szymon Tusznio (25), Mariusz Strumiłło (89).

Goście rozpoczęli strzelanie już w 2. min. (Chmarzyński). Przed przerwą jeszcze trzykrotnie trafiali do siatki i do szatni schodzili z pewnym, czterobramkowym prowadzeniem. Tuż po wznowieniu gry swojego trzeciego gola w meczu zdobył Mrugalski, kompletując tym samym hat-tricka. Dzięki wygranej Kamionka awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając o punkt Tucholankę.

KRAJNA SĘPÓLNO – GLKS ANMAR OSIELSKO 3:2 (0:0)
Bramki: Artur Dądela (63), Dominik Bonk (65), Paweł Siekierka (84) – Maciej Winklarz (48), Kacper Kilian (84).

Mecz tak naprawdę nabrał rumieńców dopiero po przerwie, kiedy to piłkarze obu drużyn uregulowali celowniki. Jako pierwsi, tuż po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli goście. Gospodarze potrzebowali kwadransa, aby wyrównać i kolejnych kilkudziesięciu sekund by wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu obie ekipy strzeliły jeszcze po golu ustalając wynik spotkania.

TUCHOLANKA TUCHOLA – FALA ŚWIEKATOWO 0:1 (0:1)
Bramka: Dawid Chojnacki (26).

Fala znowu to zrobiła. Po raz czwarty wygrała jednym golem z reprezentantem naszego regionu. Mecz w Tucholi był bardzo wyrównany i z pewnością remis byłby najbardziej sprawiedliwy. Niestety, tucholanie popełnili jeden poważny błąd w defensywie i zeszli z boiska pokonani.

VICTORIA KORONOWO – RAWYS CEO RACIĄŻ 2:3 (1:3)
Bramki: Paweł Górzyński (44), Piotr Miś (70) – Damian Rybacki (22), Tobiasz Mocek (31), Mateusz Pril (40).

Rawys znakomicie spisał się zwłaszcza w pierwszej połowie. W 40. min. prowadził nawet trzema bramkami. Gospodarze jednak jeszcze przed przerwą zdołali pokonać Borzyszkowskiego, a kontaktowe trafienie zanotowali w 70. min. Końcówka należała do miejscowych, ale goście umiejętnie się bronili i nie dali sobie wyrwać jakże cennych trzech punktów.

Pozostałe mecze 11. kolejki: Dobrcz – Tartak 2:4, Victoria N. – Dąb 2:3,

1. SP Zawisza Bydgoszcz 11 30 46-5
2. Fala Świekatowo 11 28 28-10
3. Kamionka Kamień 11 23 29-13
4. Tucholanka Tuchola 11 22 34-16
5. Rawys Raciąż 11 20 45-19
6. Krajna Sępólno 11 19 28-24
7. Victoria Koronowo 11 16 21-16