Medale tucholan w finałowych czwartkach

Reprezentanci Sępólna na XXII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.
Reprezentanci Sępólna na XXII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. nadesłane
Znakomicie w finale XXII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych spisali się młodzi lekkoatleci z Tucholi. W zawodach rozegranych na stadionie AZS Łódź tucholanie wywalczyli 3 medale.

Tytuły mistrzowskie przypadły Agacie Lenartowicz (rocznik 2004), która posłała piłeczkę palantową na odległość 52 metrów, złoto wywalczył też Hubert Urban (rocznik 2004), który dystans 300 m pokonał w czasie 42.65. Srebro padło łupem Klaudii Hoppe (rocznik 2005), która na dystansie 300 m uzyskała rezultat
47.33. Tuż za podium rywalizację w rzucie „palantówką” zakończyła Julia Kłosek (47 m). Dzięki tym
wynikom reprezentacja Tucholi uplasowała się na 5 miejscu wśród 41 ekip rywalizujących w łódzkim
finale, wyprzedzając m.in. Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Warszawę i wiele innych dużych
ośrodków lekkoatletycznych.
W Łodzi wystąpili też młodzi lekkoatleci z Sępólna. Miasto to reprezentowało 4 zawodników: Kinga
Drobczyńska i Marcin Przybylski z Zespołu Szkół nr 3, Antoni Janikowski z Zespołu Szkół nr 1 oraz
Wojciech Wojas z Zespołu Szkół w Wałdowie. Wszyscy spisali się doskonale plasując się w czołówce
swych konkurencji. Najlepiej wypadli Kinga Drobczyńska i Antoni Janikowski, którzy wystąpili w skoku
w dal. Zakwalifikowali się do finałów i solidarnie zajęli 6. miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Do biegu finałowego na 60 metrów awansował także Marcin Przybylski, który ostatecznie zajął 8.
miejsce. Wojciech Wojas został sklasyfikowany na 18. miejscu w rzucie palantówką. W zawodach udział wzięło łącznie 2400 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Rywalizacja prowadzona była wśród uczniów szkół podstawowych z klas 4-6.