Pech Krajny w meczu z wiceliderem, pewne wygrane Rawysa, Tucholanki i Kamionki

W meczu Gryfa Piaseczno (na żółto) z Victorią Niemcz minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Piotr Pubanz
Dziesiąta kolejka A-klasy przyniosła wysokie wygrane Tucholanki, Kamionki i Rawysa. Ci pierwsi aż 8:2 pokonali na wyjeździe Tartak Wudzyn, z kolei w derbach powiatu tucholskiego Rawys nie dał szans Myśliwcowi. O sporym pechu mogą natomiast mówić gracze Krajny, którym remis uciekł w doliczonym czasie gry.

GRYF PIASECZNO - VICTORIA NIEMCZ 2:1 (1:0)
Bramki: Dominik Narloch, Fabian Dorosz.

GRYF: Szczygieł - Szydeł, Bogdanowicz, S.Walaszek, Zapalski (75. Jasiek) - Narloch, K.Walaszek (88. Zwiefka), Szmytkowski, Czerechowski, Heleniak (46. Piechocki) – Pestka (60. Dorosz).

Obie ekipy musiały zmagać się z grząską murawą i wybitnie niesprzyjającą aurą. To sprawiło, że w grze sporo było niedokładności. Pierwsza połowa była wyrównana i oba zespoły zdołały stworzyć sobie po kilka dogodnych okazji bramkowych. Piłkę w siatce umieścili jednak tylko miejscowi (Narloch). Po zmianie stron częściej przy piłce byli goście, którzy zdołali doprowadzić do remisu, a potem jeszcze dwukrotnie byli bliscy uzyskania prowadzenia. Dość niespodziewanie ponownie trafili gracze z Piaseczna (Dorosz), a pod koniec meczu w poprzeczkę trafił jeszcze Narloch.

RAWYS CEO RACIĄŻ - MYŚLIWIEC GOSTYCYN 5:1 (2:0)
Bramki: Damian Rybacki 3 (28, 60, 88), Maciej Malinowski (43), Rafał Falkowski (71) – Bartosz Kowalewski (58).

RAWYS: Borzyszkowski - Malinowski, Lorbiecki, Wiligala (60. Scheffs), M.Pril - Domachowski (60. Glazik), Pasiński, Rybacki, Wera, A.Pril - D.Pril (52. Falkowski).

MYŚLIWIEC: Karpiński - Kuligowski, Kluska, Jarząbek, Fortuński - Jakusz-Gostomski, Reda, Tybura, Chmura - Kowalewski, Kasperek (56. Karnowski).

Faworyt był tylko jeden i z tej roli wywiązał się znakomicie. Meczu w Raciążu nie można nazwać wybitnym widowiskiem. Goście bronili się z powodzeniem prawie przez dwa kwadranse, ale w końcu musieli wyciągnąć piłkę z siatki po trafieniu Rybackiego. Ten zawodnik bezapelacyjnie zasłużył na miano gracza meczu, bowiem po przerwie jeszcze dwukrotnie pokonał Karpińskiego, kompletując hat-tricka.

KAMIONKA KAMIEŃ - GLKS DOBRCZ 5:0 (2:0)
Bramki: Nikodem Nawrocki (29), Tomasz Mrugalski (38), Wojciech Steinborn (61), Mariusz Strumiłło (65), Szymon Tusznio (88).

KAMIONKA: Sowiński – Karpacz, Bukowski, Tusznio, Strumiłło – T.Czapiewski, Kopaniarski, Mrugalski (75. Bratz), Stryszyk (60. Steinborn) – Chmarzyński (70. Babiżewski), Nawrocki (77. Rudnik).

Kamionka pewnie pokonała niżej notowanego rywala. Jak zwykle podopieczni Sławomira Gołąbka pewnie prezentowali się w defensywie, nie pozwalając rywalom na swobodne rozgrywanie piłki w obrębie własnego pola karnego, samemu przeprowadzając szybie ataki skrzydłami. Mimo wysokiej wygranej, wynik i tak mógł być jeszcze bardziej okazały.

TARTAK WUDZYN - TUCHOLANKA TUCHOLA 2:8 (0:4)
Bramki: Marcin Leśniewski (56), Artur Hiller (81) - Patryk Kaszczyszyn 2 (41, 54), Michał Kociński 2 (77,84), Jan Bugaj (13), Mikołaj Górka (25), Mateusz Wiśniewski (40), Szymon Szyca (50).

TUCHOLANKA: Wojciechowski – Szulc, Nelke (65. Kociński), Wiśniewski, Pędowski – Grabowski (46. Szyca), Ostrowski, Górka (85. Smoliński), Kaszczyszyn – Fierek, Bugaj.

Goście już do przerwy zapewnili sobie komplet punktów schodząc do szatni z przewagą czterech goli. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Nadal przeważała Tucholanka, systematycznie powiększając prowadzenie. Co prawda defensorom przydarzyły się dwa błędy, ale i tak wygrana 8:2 na boisku rywala robi wrażenie.

FALA ŚWIEKATOWO - KRAJNA SĘPÓLNO 2:1 (1:0)
Bramki: Adam Semrau (11), Damian Lonser (90+1) – Artur Dądela (77).

KRAJNA: Bryś - Siekierka, Grajczyk, Kozina, Hernik – Kaczmarek (62. Bonk), K.Mosek, M.Mosek, Piotrowski – Dądela, Kwasigroch (50. Pastwik).

Fala kolejny raz zanotowała szczęśliwą wygraną w potyczce z zespołem naszego regionu. Po zwycięstwach 3:2 nad Rawysem i 1:0 z Kamionką, przyszła następna jednobramkowa wygrana, tym razem nad Krajną. Goście do 91 minuty utrzymywali w Świekatowie remis, jednak sprokurowali karnego (ręka), którego na bramkę zamienił doświadczony Lonser.

Pozostałe mecze 10. kolejki: Dąb - Victoria Koronowo 2:2, GLKS Osielsko – Zawisza 0:2.

1. SP Zawisza Bydgoszcz 10 27 39-5
2. Fala Świekatowo 10 25 27-10
3. Tucholanka Tuchola 10 22 34-15
4. Kamionka Kamień Krajeński 10 20 23-13
5. Rawys Raciąż 10 17 42-17
6. Victoria Koronowo 10 16 19-13
7. GLKS Osielsko Żołędowo 10 16 28-20
8. Krajna Sępólno Krajeńskie 10 16 25-22