Piłka nożna kobiet: „Senatorki” nareszcie zwycięskie, Tęcza odjechała z bagażem 5 goli

Monika Michalska pierwszy raz wybiegła na murawę w podstawowym składzie
Monika Michalska pierwszy raz wybiegła na murawę w podstawowym składzie Piotr Pubanz
Drugą wygraną w sezonie zanotowały w niedzielne przedpołudnie piłkarki Tucholanki Kobiak, łatwo ogrywając UKS Tęczę Bydgoszcz. Dzięki 3 punktom, podopieczne Marka Zienkiewicza awansowały w ligowej tabeli na 6. miejsce.

TUCHOLANKA KOBIAK – UKS TĘCZA BYDGOSZCZ 5:1 (1:0) Bramki: Oliwia Domeracka 2, Magda Lubińska, Dominika Klaisa, Weronika Adrych. TUCHOLANKA: Sosna – Grzempa, Zakrzewska, Śmigiel, Holweg – Tromska (65. Klaisa), Kamińska, Kropidłowska, Michalska (72. Adrych) – Domeracka, Lubińska.

Przetrzebiona kontuzjami Tucholanka śmiało mogła w meczu z Tęczą pokusić się o „dwucyfrówkę”. Zabrakło koncentracji pod bramką, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie było już dużo lepiej. Cieszy jednak fakt, że zmienniczki dały jakość zespołowi i dowiodły, że w każdej chwili mogą pomóc drużynie w trudnych sytuacjach. - Mimo zdobycia 5 goli nie mogę być zadowolony z dyspozycji strzeleckiej moich piłkarek – stwierdził po meczu Marek Zienkiewicz. – Dziewczyny muszą jeszcze szybciej podejmować decyzje otwierające drogę do bramki. Mimo to, widzę duży postęp w grze. Dzisiejszy mecz, to dobry prognostyk przed potyczką z wiceliderem Mustangiem Wielgie.

Pozostałe wyniki 5. kolejki. Mustang – Olimpia 3:0, Viking – WAP 0:3, Gwiazda – Unifreeze 1:3, GOKSiR – Spójnia 4:1.

1. GOKSiR Start Pruszcz 5 15 20-3
2. Mustang Wielgie 5 15 13-3
3. Unifreeze II Górzno 5 12 13-7
4. WAP Włocławek 5 12 9-3
5. Olimpia Grudziądz 5 6 8-10
6. TUCHOLANKA KOBIAK 5 6 10-7
7. Gwiazda Toruń 5 6 11-10
8. Viking Aleksandrów Kuj. 5 3 4-14