Rozgrywki bydgoskiej B-klasy: Wszyscy zagrali dla lidera!

Piłkarze „Serie B” wrócili na boiska
Piłkarze „Serie B” wrócili na boiska Piotr Pubanz
Na boiska powrócili piłkarze bydgoskiej B-klasy grupy pierwszej i od razu doszło do meczu na szczycie ligowej tabeli. Lider LKS Dąbrowa Chełmińska nie dał najmniejszych szans Cisowi Cekcyn, wygrywając aż 5:0.

Goście rozstrzelani zostali po przerwie, kiedy to stracili cztery gole. Pod lidera zagrały też inne zespoły z czołówki tabeli. Wicelider Fuks Wielowicz jedynie zremisował u siebie z teoretycznie dużo słabszym Taxusem. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 2:0, dalej groźnie atakowali i pudłowali. Strzelać zaczęli natomiast goście, jeszcze przed przerwą doprowadzając do wyrównania. W drugiej połowie na boisku było dużo walki, a oba zespoły solidarnie strzeliły po golu. Punkty zgubiła też czwarta w tabeli Gwiazda Sypniewo, remisując 3:3 z Łokietkiem. Nie odbył się natomiast ciekawie zapowiadający się mecz Kęsowa z Skarpą.

Wyniki 14. kolejki:
TKP – Kamionka 3:1 (Dończyk, Kłosowski, Wróblewski – Nawrocki), Gwiazda - Łokietek 3:3 (Ł.Kosmela 2, Pyszka – Klatecki, Lazarek, Sawicki) , Fuks – Taxus 3:3 (Grochowski 2, Klesiński - Szcześniewski, Łodziński, Suchomski), Dąbrowa - Cis 5:0 (M.Sarnowski, D.Sarnowski, Tuszyński, Sadurski, Bereza) , Grom - Sokół 4:3 (B.Kosmela 3, Adamski – Chodur, Wojciechowski, Wesołowski), Kęsowo – Skarpa mecz przełożony.

1. LKS Dąbrowa Chełmińska 13 33 51-13
2. Fuks Wielowicz 12 29 39-17
3. Cis Cekcyn 13 27 42-24
4. Gwiazda Sypniewo 13 23 31-23
5. LZS Skarpa 11 22 39-25
6. Łokietek Wierzchucin Kr. 13 20 43-31
7. Grom II Więcbork 13 18 26-31
8. LKS Kęsowo 12 13 23-38