Rywale ponownie za silni. Kolejne porażki szczypiornistów

Brak walki w meczu z Tytanami kęsowianom odmówić nie można, ze skutecznością było jednak zdecydowanie gorzej. Piotr Pubanz
Planowych porażek doznali w miniony weekend regionalne ekipy występujące w II lidze. LKS Kęsowo nie sprostało Tytanom z Wejherowa, Borowiak natomiast wyraźnie uległ liderowi z Gorzowa.

LKS KĘSOWO - TYTANI WEJHEROWO 16:28 (6:13)
KĘSOWO: L.Mielke, G.Modrzejewski – Ł.Modrzejewski 3, Kapłanowski, Szmagliński, K.Mielke 3, Pięta, Cieniuch, D.Kapłanowski, Smysłowski 1, Radzio 5, Gakan, Szulowski 1, Kensik 1, Kościelski 2, Czarnowski.

Szczypiorniści z Wejherowa to zespół z górnej połówki tabeli więc trudno było przypuszczać, że LKS wywalczy z tak silnym rywalem jakieś punkty. Goście już od pierwszych minut dominowali na parkiecie i ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona. - Od początku spotkania szwankowała u nas skuteczność, widoczny był też brak konsekwencji w ataku pozycyjnym, to wszystko sprawiło, że goście od razu odskoczyli na bezpieczną odległość – mówił po meczu trener Marek Tyda. – Jakość gry zależy od treningów, ale jeżeli Radek Radzio po półrocznej przerwie powraca na parkiet i jest najlepszy w zespole, to mówi samo za siebie. Niestety, nie ma regularnych treningów, nie ma efektów na boisku. Pierwszy raz w tym sezonie zagraliśmy w pełnym składzie, ale to i tak było za mało na solidnych Tytanów.

BOROWIAK CZERSK - STAL GORZÓW WLKP. 20:37 (10:23) BOROWIAK: Klunder, Dobrzański, Landowski – Dulny 6, Jakubowski 5, Łoński 3, Buszek 3, Konik 1, Szarafin 1, Linda 1, Moczadło, Lenz, Wojciechowski, Pstrąg, Haftka.

Niespodzianki w tym meczu nie miało prawa być i takowej nie było. Beniaminek z Czerska ambitnie próbował się postawić liderowi II ligi, ale wiele nie mógł zdziałać. Gospodarze co prawda prowadzili po kilkudziesięciu sekundach 2:0, ale to wszystko na co im pozwolił faworyt. Z każdą kolejną minutą meczu przewaga gości była coraz większa. Gospodarzom należą się jednak ogromne brawa za ambicję. W najbliższą niedzielę o 17.00 Borowiak ponownie zaprezentuje się swoim kibicom, podejmując tym razem Cartusię Kartuzy.

Pozostałe mecze 9. kolejki.
GKS Żukowo - AZS UKW Bydgoszcz 39:26 (19:12), Cartusia Kartuzy - SMS II ZPRP 17:23 (9:11), Energetyk Gryfino - Sambor Tczew 23:17 (9:9), Gwardia Koszalin - Henri Lloyd Brodnica 34:29 (18:12), Szczypiorniak Olsztyn Wybrzeże II Gdańsk 38:19 (17:10).

1. Stal Gorzów 9 18 312:209
2. GKS Żukowo 9 16 297:202
3. Szczypiorniak Olsztyn 9 16 285:221
4. SMS II ZRP 9 13 270:235
5. Tytani Wejherowo 9 12 240:228
6. Gwardia Koszalin 9 10 236:235
7. Cartusia Kartuzy 9 10 211:220
8. Henri Lloyd Brodnica 9 8 300:262