Szalony mecz Gromu Więcbork z Radzynianką. Zabójcza końcówka gospodarzy

Waldemar Janicki (w środku) najpierw strzelił gola Radzyniance, a potem wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Piotr Pubanz
Piłkarze Gromu Więcbork mimo, że prowadzili do przerwy z Radzynianką 2:0 przegrali ostatecznie z gospodarzami tego meczu 4:3. Wpływ na taki stan rzeczy miała bez wątpienia czerwona kartka, którą ujrzał Waldemar Janicki.

W A-klasie z kolei ponownie odwołano kilka spotkań, ale wygrane zanotowali Rawys Raciąż, Tucholanka Tuchola i Krajna Sępólno, chociaż ci ostatni dzięki walkowerowi za mecz z Myśliwcem.

Klasa okręgowa – 18. kolejka:

RADZYNIANKA RADZYŃ - GROM WIĘCBORK 4:3 (0:2)

Bramki: Patryk Stankiewicz 2 (69, 80), Kamil Kruszewski (48), Dawid Wolak (87) - Waldemar Janicki (28), Patryk Herzberg (30), Remigiusz Błociński (58).

GROM: Ajtner – Błociński (76. P.Kosmela), Meyer, Janicki, Bilicki – Żychski, Erkvania (55. B.Kosmela), Herzberg, Tuński – Pacek, Adamski.

Po pierwszej połowie meczu wydawało się, że goście bez większych problemów poradzą sobie z ekipą gospodarzy. Radzynianka co prawda atakowała, ale uważnie w defensywie grali przyjezdni, dodatkowo wyprowadzając groźne kontry. Dwie z nich zakończyły się golami.

W drugiej połowie Radzynianka zepchnęła gości na ich połowę i zaczynała odrabiać straty. Gromowcy zdołali co prawda odpowiedzieć trzecim trafieniem na gol kontaktowy, ale potem na murawie dominowali już miejscowi. W 78. min. czerwoną kartkę ujrzał Waldemar Janicki, a kilka minut później miejscowi wykorzystali grę w przewadze, ustalając wynik meczu.

Pozostałe mecze: Victoria – Tor 1:0, Flisak - Drwęca 3:2, Promień – Gryf 1:0, Pomorzanin S. - Pomorzanin T. 2:1, Łochowo – Start 3:3, Iskra – Mustang 2:3, BKS – Wojownik 4:1.

RAWYS RACIĄŻ - TARTAK WUDZYN 2:1 (1:1)

Bramki: Rafał Pasiński 2 (24, 52) – Patryk Barczewski (15)

RAWYS: Ligman – Pasiński, Malinowski, Schreiber (Glazik), Kuligowski – Wiligała, A.Prill, M.Pril, Wera (60. Domachowski) – Mocek (70. Jakusz-Gostomski), Rybacki.

Mecz w Raciążu toczył się na grząskiej murawie, tak więc nie było mowy o finezyjnych zagraniach. Zmarznięci kibice obejrzeli więc typowy mecz walki z przewagą gospodarzy, którzy jednak nie zachwycali pod bramką gości.

GLKS DOBRCZ - TUCHOLANKA TUCHOLA 1:4 (0:1)

Bramki: Bartosz Kaszubowski (87) – Patryk Kaszczyszyn 2 (4, 58), Patryk Suchomski (71), Mateusz Grabowski (76).

TUCHOLANKA: Wojciechowski – Reda (80. Smoliński), Babiński, Pędowski, Nelke – M.Ostrowski, Górka (65. Grabowski), Bugaj (75. Szulc), Suchomski - Kaszczyszyn (70. Wiśniewski), J. Ostrowski.

Tucholanka wywiozła komplet punktów z trudnego terenu. Już w 3. min. Kaszczyszyn dał gościom prowadzenie i Tucholance grało się dużo łatwiej. W drugiej połowie przyjezdni dominowali już całkowicie na murawie strzelając kolejne trzy gole.

Pozostałe wyniki: Victoria Koronowo - Zawisza Bydgoszcz 1:3, Myśliwiec Gostycyn - Krajna Sępólno 0:3 (wo). Mecze przełożone: Gryf Piaseczno - Kamionka Kamień, Dąb Potulice - Fala Świekatowo, Victoria Niemcz - GLKS Osielsko Żołędowo.

1. SP Zawisza Bydgoszcz 16 45 65-6
2. Fala Świekatowo 14 37 35-11
3. Tucholanka Tuchola 15 31 46-24
4. Krajna Sępólno 15 28 39-31
5. Kamionka Kamień 13 27 32-15
6. Rawys Raciąż 14 26 54-25
7. Victoria Koronowo 16 21 27-22
8. Osielsko Żołędowo 15 20 33-29