Szczęśliwy remis Gromu. Przybylski wyrównał w doliczonym czasie gry

Piotr Pubanz
Mateusz Przybylski (z lewej) dał Gromowi cenny punkt w Ostaszewie.
Mateusz Przybylski (z lewej) dał Gromowi cenny punkt w Ostaszewie. Piotr Pubanz
W ostatniej akcji meczu w Ostaszewie z tamtejszym Mustangiem, piłkarze Gromu Więcbork zdołali obronić się przed porażką. Cenny punkt podopiecznym Sylwestra Trzósło zapewnił Mateusz Przybylski.

MUSTANG OSTASZEWO - GROM WIĘCBORK 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Ciesielski (25) – Mateusz Przybylski (90+4).

GROM: Ajtner (46. Kunek) – Pacek, Żychski, M.Przybylski, B.Kosmela (75. Piotrowski), Herzberg (65. Sz.Przybylski), Adamski, Janicki, Bilicki (10. Skiba), Tuński, Kosmela.

Od początku spotkania uwidoczniła się znaczna przewaga gospodarzy, którzy częściej byli przy piłce, stwarzali też sobie dogodne okazje bramkowe. Ataki miejscowych przyniosły im gola w 25. min. Goście z kolei rzadko zagrażali bramce Mustanga.

W drugiej połowie przewaga miejscowych jeszcze wzrosła. Mnożyły się okazje bramkowe, ale defensywa Gromu spisywała się bez zarzutu. Słabo wyglądały natomiast akcje ofensywne gości. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromną, ale zasłużoną wygraną Mustanga, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Mateusz Przybylski w zamieszaniu w polu karnym, doprowadził do remisu.

Po golu, sędzia odgwizdał koniec spotkania i gromowcy dość niespodziewanie wrócili do domu z jakże cennym punktem. Teraz przed piłkarzami Sylwestra Trzósło spotkanie na własnej murawie z outsiderem Wojownikiem Wabcz, a to oznacza szansę awansu w ligowej tabeli.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Łochowo – Flisak 1:0, Tor - Pomorzanin S. 2:2, Iskra - Promień 1:0, BKS – Radzynianka 3:2, Wojownik – Drwęca 0:3, Victoria – Gryf 1:2, Start - Pomorzanin T. 4:4.

1. Pomorzanin Toruń 25 52 86-44
2. BKS Bydgoszcz 25 49 65-20
3. Mustang Ostaszewo 25 48 58-26
4. Radzynianka Radzyń 25 45 57-48
5. Grom Więcbork 25 45 49-44
6. Victoria Lisewo 25 42 45-36
7. Start Pruszcz 25 39 54-44
8. Pomorzanin Serock 25 38 41-35