Szczypiorniści z Kęsowa i Czerska ciągle bez punktów

Łukasz Modrzejewski (z piłką) rzucił w Koszalinie 6 goli
Łukasz Modrzejewski (z piłką) rzucił w Koszalinie 6 goli Piotr Pubanz
Kolejnych porażek w II lidze doznali szczypiorniści Borowiaka Czersk i LKS Kęsowo. Pierwsi u siebie ulegli Samborowi, natomiast kęsowianie tylko w drugiej połowie byli w Koszalinie równorzędnym rywalem dla Gwardii.

GWARDIA KOSZALIN - LKS KĘSOWO 31:20 (18:7) KĘSOWO: L.Mielke, G.Modrzejewski, Merkułów – Ł.Modrzejewski (6), A.Kapłanowski, Cieniuch (3), Pięta (3), D.Kapłanowski, Kościelski (7), Szulowski (1), Kensik, Czarnowski.

- Gwardia „zajechała” nas w tym meczu kontrami – dosadnie podsumował spotkanie trener Marek Tyda. – Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie gospodarze z 18 strzelonych goli, tylko 3 zdobyli z ataku pozycyjnego, reszta padła po naszych błędach w ataku, przechwytach piłek i kontratakach. W drugiej połowie byliśmy już równorzędnym przeciwnikiem dla miejscowych, zgodnie rzucając po 13 goli.

BOROWIAK CZERSK - SAMBOR TCZEW 26:35 (14:19) BOROWIAK: Klunder, Dobrzański, Landowski - Dulny (13), Łapacz (4) , Łoński (3), Jakubowski (2), Linda (2), Jakubowski (1), Haftka ( 1), Wojciechowski, Pstrąg, Moczadło, Lenz, Andrearczyk.

Po dobrej postawie przed tygodniem w Gryfinie, kibice w Czersku liczyli na pierwsze punkty wywalczone nad Samborem Tczew. Niestety goście, którzy należą do średniaków w lidze, okazali się zbyt wymagającym rywalem, uzyskując już do przerwy bezpieczną przewagę bramkową. Szansa na pierwsze punkty rysuje się przed Borowiakiem już w najbliższą niedzielę, kiedy to w Bydgoszczy zagra z tamtejszymi akademikami.

Pozostałe wyniki 3. kolejki.
SMS II ZPRP - AZS UKW Bydgoszcz 39:27 (19:15), Szczypiorniak Olsztyn - GKS Żukowo 26:29 (15:14), Tytani Wejherowo - Wybrzeże II Gdańsk 23:22 (16:9), Cartusia Kartuzy - Energetyk Gryfino 22:20 (11:7), Henri Lloyd Brodnica - Stal Gorzów Wlkp. 33:34 (13:15).

1. GKS Żukowo 3 6 105:64
2. SMS II ZPRP 3 6 100:75
3. Stal Gorzów 3 6 99:81
4. Szczypiorniak Olsztyn 3 4 83:70
5. Tytani Wejherowo 3 4 80:81
6. Cartusia Kartuzy 3 4 64:74
7. Henri Lloyd Brodnica 3 2 105:90
8. Sambor Tczew 2 2 58:58