Twierdza w Przysiersku wciąż niezdobyta, demolka w Raciążu

Piłkarze Rawysa Raciąż wygrali 3. mecz z rzędu.
Piłkarze Rawysa Raciąż wygrali 3. mecz z rzędu. Piotr Pubanz
Połowiczny sukces zanotowały tucholskie ekipy w 10. kolejce A klasy. Rawys bez większych problemów pokonał Tartak Wudzyn, Tucholanka natomiast ponownie nie zdołała przywieźć punktów z Przysierska, tracąc gola w 90. minucie meczu.

Rozpędzony Rawys był zdecydowanym faworytem meczu z outsiderem A klasy. Jednak mecz zupełnie niespodziewanie rozpoczął się od goli przyjezdnych, którzy po kilkunastu minutach gry prowadzili 2:1. Zresztą cała pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych i to po obu stronach boiska. Jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali wyjść na prowadzenie, a w drugich 45. minutach całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku. Graczem meczu był w sobotę Domachowski, który na murawie pokazał się dopiero w 30. minucie, a mimo to aż czterokrotnie zdołał pokonać bramkarza z Wudzyna.

SPARTA PRZYSIERSK – TUCHOLANKA TUCHOLA 2:1 (0:1) Bramka: Patryk Suchomski. TUCHOLANKA: Lemke – Ostrowski, Landmesser, Szulc, Rydelek – Gierszewski, Szyca, Grabowski, Górka – Suchomski, Selka.

Przysiersk to pechowe miejsce dla tucholan, z którego podopieczni Dariusza Szulca rzadko przywożą punkty. W 4. poprzednich sezonach tucholanie raz zremisowali i ponieśli 3 porażki. W sobotę ponownie miejscowi byli górą, chociaż do przerwy goście prowadzili po trafieniu Suchomskiego. Niestety, przeważający w drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać w 65. min., a decydujące trafienie zadali w końcówce spotkania. Szkoda straconych punktów. Te były do podniesienia z murawy, ale z różnych względów do Przysierska nie pojechali Babiński, Gromowski, Kowalke, Renkiewicz i Ziółkowski. Brak podstawowych graczy był najbardziej widoczny w środku pola.

Jednostronne derby w Gostycynie
Dobrze spisujące się w tym sezonie LKS Kęsowo nie zdołało sprawić kolejnej niespodzianki. W derbowym spotkaniu w Gostycynie, miejscowi zdemolowali sąsiada zza miedzy wygrywając aż 5:0. Ciekawe widowisko zafundowali kibicom gracze TKP i Fuksa Wielowicz. Mecz był wyrównany, a jego losy ważyły się do końcowego gwizdka sędziego. Fuks w 84. min. strzelił kontaktowego gola i zepchnął miejscowych do obrony. W grupie 2 B klasy Cis Cekcyn z dobrej strony pokazał się w wyjazdowej potyczce w Dąbrowie Chełmińskiej, ale uległ liderowi 1:2.

B klasa grupa 1 – 9. kolejka
TKP – Fuks 3:2 (Nelke 2, Czaja – Grabowski, Grochowski), Skarpa – Sokół 4:3 (Zachorowski 3, Radzio – Lewandowski, Wesołowski, Jaszkowski), Victoria – Taxus 1:1 (Buczkowski – Kaczorek), Myśliwiec – Kęsowo 5:0 (Kowalewski 2, Mosek, Maciałek, Chmura), Gwiazda – Łokietek 4:1 (Pyszka 2, Poznań, Supieta – Styrcz), Tarpan – Olimpia 6:1.

B klasa grupa 2 – 9. kolejka
LKS – Cis 2:1 (Gąsior, Sadurski – Hoffmann), Wisła G. – Wisła S. 0:5, Grom – Gwiazda 3:0, Czarni – GLKS 1:3, Sparta – Start 0:6, Zryw – Tęcza 3:0. Pauzowała Struga.

1. LKS Dąbrowa Chełm. 9 22 30-13
2. Zryw Wielki Lubień 8 19 19-10
3. GLKS Dobrcz 8 18 17-19
4. Start II Warlubie 8 18 33-7
5. Wisła Strzelce Górne 9 18 33-23
6. Gwiazda Bukowiec 8 16 22-14
7. Grom Osie 9 10 12-21
8. Cis Cekcyn 8 9 18-14