Wysokie porażki Gromu Więcbork na koniec sezonu w 5. lidze kujawsko-pomorskiej [zdjęcia]

Wysokiej porażki doznali piłkarze więcborskiego Gromu w ostatnim meczu ligowym „okręgówki”, ulegając na własnym boisku dużo niżej notowanej ekipie z Łochowa.

Grom Więcbork - KS Łochowo 2:6 (1:3)
Bramki: Szymon Graczyk (30, 32), Tomasz Rogóż (37), Paweł Osiński (53), Krystian Bleja 2 (80, 83) - Tomasz Rogóż (39, samobójcza), Bartłomiej Kosmela (66)

ZDJĘCIA Z MECZU GROM WIĘCBORK - KS ŁOCHOWO 2:6

Miejscowi borykają się od dłuższego czasu z kontuzjami kilku graczy, więc porażka z będącym „w gazie” Łochowem była do przewidzenia. Przez pół godziny udało się zachować czyste konto, ale wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pięć minut później było już 3:0 po trafieniu Rogóża, a po chwili ten sam zawodnik umieścił kolejny raz piłkę w siatce, jednak tym razem pokonał własnego bramkarza. Druga połowa to dalsza przewaga przyjezdnych i kolejne gole. Łochowianie grali do końca, wygrywając przekonująco 6:2, rewanżując się tym samym za porażkę (3:4) u siebie w rundzie jesiennej. Gromowcy udowodnili, że debiutancki sezon „okręgówki” był dla nich za długi, a świadczą o tym choćby ostatnie porażki 0:7 z BKS-em, 1:8 z Torem i teraz 2:6 z Łochowem. Całe szczęście, że zespół grał dobrze i bardzo dobrze we wcześniejszych meczach, kończąc ostatecznie ligę na wysokim, piątym miejscu.

WYNIKI 30. KOLEJKI. TABELA

Pozostałe mecze 30. kolejki. Flisak – Mustang 0:3, Victoria – Wojownik 2:1, Start - BKS 0:1, Pomorzanin T. – Iskra 3:1, Gryf – Tor 0:0, Drwęca - Pomorzanin S. 3:4, Radzynianka – Promień 8:3.

1. Pomorzanin Toruń 30 62 106-54
2. BKS Bydgoszcz 30 60 81-23
3. Mustang Ostaszewo 30 60 70-33
4. Radzynianka Radzyń 29 51 66-52
5. Grom Więcbork 30 51 59-67
6. Victoria Lisewo 30 49 53-49
7. Pomorzanin Serock 29 45 52-43
8. Start Pruszcz 30 44 66-57