Wysokie porażki szczypiornistów, a rywale uciekają

Krzysztof Mielke (na czarno) był najlepszym strzelcem kęsowian w meczu z gwardzistami. Piotr Pubanz
Ponownie nie udało się naszym drugoligowym reprezentantom poprawić skromnego dorobku punktowego. LKS Kęsowo przegrało u siebie z Gwardią Koszalin, a Borowiak w Tczewie z Samborem. Niestety, drugą z rzędu wygraną zanotowały rezerwy Wybrzeża Gdańsk, spychając naszych szczypiornistów na dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli.

LKS KĘSOWO – GWARDIA KOSZALIN 19:30 (11:13) LKS: Leszek Mielke, Grzegorz Modrzejewski, Zdzisław Iwicki – Łukasz Modrzejewski (4), Artur Kapłanowski (1), Krzysztof Mielke (5), Rafał Pięta (1), Karol Cieniuch (4), Fabian Kościelski (3), Miłosz Szulowski (1), Tomasz Kensik, Artur Czarnowski.

- Mecz od początku był bardzo wyrównany i przez kilkanaście minut udało nam się nieznacznie prowadzić – opowiada trener Marek Tyda. – Pod koniec pierwszej połowy goście nieco nam odskoczyli, ale na przerwę schodziliśmy jeszcze z nieznaczną stratą. Niestety od początku drugiej odsłony Gwardia uzyskała przewagę, systematycznie ją powiększając. Goście grali zespołowo, sporo bramek strzelając po kontrach. Ostatecznie przegraliśmy wysoko, a wpływ na taki wynik miał z pewnością brak treningów, brak motywacji i fatalna skuteczność.

SAMBOR TCZEW - BOROWIAK CZERSK 35:24 (19:9) BOROWIAK: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder - Mateusz Łoński (5), Sebastian Pstrag (5) , Paweł Moczadło (4), Maciej Jakubowski (3), Jan Buszek (3), Błażej Pstrąg (2), Kajentan Wojciechowski (1), Mateusz Lenz (1).

Szczypiorniści z Czerska na mecz do Tczewa pojechali w mocno osłabionym składzie i już do przerwy przegrywali różnicą 10 goli. Teraz podopiecznych Piotra Frycy czeka bardzo ważny weekend. W sobotę Borowiak podejmie AZS Bydgoszcz, a dzień później awansem szczypiornistów z Brodnicy. To jedna z ostatnich szans na wywalczenie drugoligowych punktów.

Pozostałe mecze 16. kolejki. GKS Żukowo - Szczypiorniak Olsztyn 31:21 (18:11), Energetyk Gryfino - Cartusia Kartuzy 20:16 (10:7), AZS UKW Bydgoszcz - SMS II ZPRP 25:41 (12:20), Wybrzeże II Gdańsk - Tytani Wejherowo 26:24 (11:11).

1. Stal Gorzów 16 32 552:374
2. GKS Żukowo 16 30 542:334
3. Szczypiorniak Olsztyn 16 24 496:400
4. SMS II ZPRP 17 23 538:455
5. Gwardia Koszalin 16 20 443:408
6. Tytani Wejherowo 17 20 475:462
7. Energetyk Gryfino 16 14 439:437
8. Sambor Tczew 16 14 456:471