Kolejka niespodzianek w B-klasie [zdjęcia z meczu Fuks Wielowicz - Krajna II Sępólno]

PIŁKA NOŻNA To był bez wątpienia bardzo ciekawy weekend w B-klasie. Faworyci w większości tracili punkty, nic więc dziwnego, że w tabeli zaszło kilka istotnych zmian.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa LZS Wałdowo niespodziewanie uległ 2:3 na własnym boisku grającej w tym sezonie w kratkę sypniewskiej Gwieździe. Wynik meczu został ustalony w 77. min. Gospodarze mimo, że w ostatnich minutach grali w przewadze, nie potrafili doprowadzić do remisu. Jeszcze większą niespodziankę sprawił Pionier Kęsowo, ogrywając 4:3 w Mroczy zdecydowanego faworyta Tarpana. Kęsowianie nie dość, że na mecz pojechali bez ławki rezerwowych, to jeszcze w bramce stał zawodnik z pola. Mecz obfitował w dramaturgię i bramki. Tę ostatnią, decydującą strzelili przyjezdni z „jedenastki”, na minutę przed końcem spotkania. Ciekawie zapowiadające się derby powiatu sępoleńskiego pomiędzy Fuksem Wielowicz, a rezerwami Krajny zakończyły się wysoką wygraną przyjezdnych. Gracze z Sępólna wygrali w Szynwałdzie aż 6:0, a hat trickiem popisał się Sławomir Suchomski. Niespodziewanie też punkty w Skarpie straciła mocna Olimpia Wtelno, zaledwie remisując 1:1 z Gryfem.

W drugiej grupie B-klasy Victoria Śliwice tym razem podzieliła się punktami w Wielkim Lubieniu ze Zrywem.

Wyniki B-klasy
Grupa 1 – 7. kolejka

Wałdowo – Gwiazda 2:3 (Szcześniewski, Grochowski – Kosmowski 2, Brączyk), Gryf – Olimpia 1:1 (Murawski – Zduńczyk), Tarpan – Pionier 3:4 (Narloch, Łuczyk, Pyszka - Szylke 2, Weltrowski, Blejder), Fuks - Krajna II 0:6 (Suchomski 3, Wojtasik, Dziarnowski, samobójcza), Sokół – Łokietek 6:1.

Grupa 2 – 6. kolejka
Zryw – Victoria 1:1 (Selka), Strażak – Czarni 3:1, Wisła N. - Wisła G. 1:0, Gwiazda - Tor 6:0, Tęcza – Ułani goście nie dojechali.

1. Wisła Gruczno 6 15 31-6
2. Strażak Przechowo 6 13 22-8
3. Victoria Śliwice 6 13 19-10
4. Wisła Nowe 6 12 9-6
5. Tęcza Wiąg 5 10 14-8
6. Zryw Wielki Lubień 6 7 7-10
7. Gwiazda Bukowiec 6 5 10-8
8. Czarni Lniano 6 4 7-19