Senatorki ponownie zwycięskie. Tucholanka Kobiak goni czołówkę

Kapitan tucholanek Anna Kamińska była w niedzielę pod bramką bezlitosna dla rywalek Piotr Pubanz
Trzecią kolejną wygraną na własnym boisku zanotowały w niedzielę trzecioligowe piłkarki Tucholanki Kobiak. Tym razem podopieczne Marka Zienkiewicza pewnie zwyciężyły Vikinga Aleksandrów Kujawski, dając prawdziwy popis gry w drugiej części meczu.

TUCHOLANKA KOBIAK – VIKING ALEKSANDRÓW KUJ. 6:1 (1:1) Bramki: Anna Kamińska 4, Kinga Murawska 2. TUCHOLANKA: Sosna (41. Klaisa) – Zakrzewska (41. Tromska), Śmigel, Tomaszewska, Grzempa (41. Holweg) – Niemczewska (63. Kropidłowska), Petrus, Kamińska, Lubińska – Murawska (70. Adrych), Nierzwicka (41. Fierek).

Gospodynie od początku spotkania uzyskały ogromną przewagę, jednak w pierwszej połowie, grając pod silny wiatr, nie potrafiły tego udokumentować golami. Trafiła jedynie Murawska, ale i przyjezdne zdołały wykorzystać błąd tucholskiej defensywy. W drugiej połowie worek z bramkami rozerwał się, a niesamowitą skutecznością popisała się kapitan drużyny Kamińska, strzelając 4 gole. Swojego drugiego w tym meczu zdobyła też Murawska i Tucholanka odniosła przekonywujące zwycięstwo. Przyjezdne w drugiej odsłonie nie zdołały poważniej zagrozić bramce miejscowych. - Cieszę się, że wszystkie zmienniczki wprowadzone po przerwie dodały drużynie świeżości i skutecznie atakowały bramkę gości – powiedział po meczu trener Marek Zienkiewicz. – Jednak największe słowa uznania należą się za dzisiejszy występ naszej kapitanowej. W ostatnich dwóch meczach strzeliliśmy 9 bramek i z wiarą, pojedziemy za tydzień do Torunia, aby powiększyć to konto w meczu z Gwiazdą.

Pozostałe wyniki 8. kolejki. Olimpia – Unifreeze 0:1, WAP – Spójnia 7:0, Tęcza – GOKSiR 1:5, Mustang – Gwiazda 2:0.

1. GOKSiR Start Pruszcz 8 24 32-4
2. Mustang Wielgie 8 24 19-4
3. Unifreeze II Górzno 8 18 18-10
4. WAP Włocławek 8 15 18-10
5. TUCHOLANKA KOBIAK 8 12 20-10
6. Gwiazda Toruń 8 12 17-14
7. Olimpia Grudziądz 8 9 11-14
8. Viking Aleksandrów Kuj. 7 35-22