10. kolejka A- Klasy. Takich derbów dawno nie było, 13 goli w meczu Cisa z Rawysem

Piłkarze Gromu Więcbork chociaż punktów z Bydgoszczy nie przywieźli, to pokazali się z bardzo dobrej strony Piotr Pubanz
Dziesiąta kolejka bydgoskiej A-klasy przyniosła wiele emocji i goli, zwłaszcza w meczach z udziałem Cisa Cekcyn, Rawysa Raciąż i Gromu Więcbork. Jednak zadowoleni z końcowych wyników mogą być tylko raciążanie.

CIS CEKCYN - RAWYS CEO RACIĄŻ 6:7 (1:5)

Bramki: Arkadiusz Hoffmann 4 (2, 47, 57, 70), Patryk Krajna (74), Krzysztof Czerwiński (90+4) - Damian Rybacki 3 (34, 44, 90+6), Bartosz Kowalewski 2 (29, 45), Rafał Pasiński (13), Dominik Rybacki (56).

CIS: Czerwiński – D.Suwalski, Włoch, T.Słomiński (55. B.Krajna), B.Słomiński (45. Jarząbek), Fojut, P.Krajna, B.Suwalski (75. Chylewski), Szulc, Dębicki (38. Cybulski), Hoffmann.
RAWYS: Borzyszkowski – Straszewski, P.Wera, Spot-Gliszczyński, Schreiber, Dominik Rybacki, Damian Rybacki, A.Wera (80. Wiligała), Prill, Pasiński, Kowalewski (70. Glazik).

Takich derbów nie oglądaliśmy w regionie od lat. Było w nich wszystko, multum goli, żółte i czerwone kartki, gol bramkarza w doliczonym czasie gry i decydujące trafienie z rzutu karnego w ostatnich sekundach spotkania.
W pierwszej połowie przewaga gości była zdecydowana. Co prawda to Cis w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie (Arkadiusz Hoffmann), ale do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:5. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Ledwie 120 sekund potrzebował Hoffmann, aby trafić do siatki. Rawys szybko odpowiedział, ale potem rozpoczęła się gonitwa przez cekcynian wyniku. W 94 min. doszło do niecodziennej sytuacji, bo po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował bramkarz Cisa Krzysztof Czerwiński, który zawędrował pod bramkę rywala. Golkiper doprowadził tym samym do remisu 6:6, ale to nie był koniec emocji, gdyż w szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu z rzutu karnego ustalił Damian Rybacki. Tym samym najlepszy strzelec A-klasy skompletował w tym spotkaniu hat tricka, ale o jedno trafienie lepszy był as gospodarzy Arkadiusz Hoffmann. Należy jeszcze wspomnieć, że sędzia tego meczu aż siedem razy sięgał po żółty kartonik oraz dwukrotnie po czerwony. Spotkania nie dokończyli gracze gospodarzy Bogusław Krajna i Tomasz Słomiński.

PIASKI BYDGOSZCZ - GROM WIĘCBORK 6:4 (1:2)

Bramki: Szymon Grudziński 3 (58, 78, 86), Seweryn Albrecht (24), Mateusz Winkler (82), Karol Szewczyk (90+4) – Marcin Kosmela (14), Mateusz Tuński (23), Przemysław Kosmela (75), Bartłomiej Kosmela (88).
GROM: Grzegorczyk - Drobiński, Bilicki (62. Błociński), Janicki, P.Kosmela, M.Kosmela (70. Gołaszewski), Lizik, Piotrowski, Skiba, Słupikowski, Tuński (60. B.Kosmela).

Emocji nie brakowało też w potyczce Gromu Więcbork w Bydgoszczy z Piaskami. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy od początku sezonu usadowili się w czubie tabeli, ale dość niespodziewanie to goście w 23 minucie prowadzili 2:0. To co działo się po przerwie mogło doprowadzić do zawrotu głowy. W tej części gry padło aż siedem goli. Jeszcze w 75. min. gromowcy prowadzili 3:2, jednak końcówka spotkania należała do miejscowych, którzy w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalili wynik meczu 6:4. Grom przegrał, ale zasłużył na słowa pochwały za swoją postawę w sobotnim spotkaniu.

VICTORIA NIEMCZ - TUCHOLANKA TUCHOLA 0:0

TUCHOLANKA: Kęsik - Rostankowski, Reda, Deja, Grabowski, Kosecki (Kowalski), Prądzyński (Materac), Budzyński, Świetlik (Depczyński), Nitka (Węsierski), Tromski.
Tucholanie wyjeżdżali do Żołędowa na mecz z Victorią Niemcz z zamiarem wywalczenia punktów i cel udało im się zrealizować. Mecz toczył się w sennej atmosferze, dobrej gry było jak na lekarstwo stąd wynik 0:0. Z remisu mogą być jednak zadowoleni tylko goście, bowiem Victoria momentami wyraźnie przeważała na murawie.

Pozostałe mecze 10. Kolejki

GLKS Dobrcz - Grom Osie 0:2, Tarpan Mrocza - Gwiazda Bydgoszcz 0:4, Sparta Przysiersk - Fala Świekatowo 0:1, LKS Dąbrowa Chełmińska - Kamionka Kamień mecz przełożony na 11 listopada.

1. LKS Dąbrowa Chełm. 9 25 30-6
2. Piaski Bydgoszcz 10 21 30-24
3. Fala Świekatowo 10 20 26-16
4. Sparta Przysiersk 10 20 22-13
5. Rawys Raciąż 9 19 37-25
6. Grom Osie 9 18 20-14
7. Kamionka Kamień 9 14 20-15
8. Gwiazda Bydgoszcz 9 14 20-19