Bitwa powiatów na remis. Grom i Tucholanka zgarnęli pełną pulę

Piotr Pubanz
Fragment meczu w Tucholi i ekwilibrystyczny popis Artura Dądeli.
Fragment meczu w Tucholi i ekwilibrystyczny popis Artura Dądeli. Piotr Pubanz
Grom wygrał z Myśliwcem, Tucholanka z Krajną, a Kamionka podzieliła się punktami z Rawysem, to w skrócie rozstrzygnięcia jakie w sobotę przyniosły potrójne derby pomiędzy powiatami sępoleńskim i tucholskim. Najciekawiej było w Kamieniu, gdzie Rawys mocno postawił się faworyzowanej Kamionce.

TUCHOLANKA TUCHOLA – KRAJNA SĘPÓLNO 2:1 (0:0)
Bramki: Mikołaj Górka, Adrian Tromski - Artur Dądela. TUCHOLANKA: Domeracki – Ostrowski, Wolszleger, Kaszczyszyn, Rydelek – Smoliński, Renkiewicz, Grabowski (70. Tromski), Górka (84. Mikulski) – Fierek (88. Maślonka), Bugaj. KRAJNA: Bryś – Janke, Grajczyk, Kozina, Siekierka – Kaczmarek, Pastwik, Herman, M.Mosek – Dądela, K.Mosek. Na zmiany: Lewandowski, Błaszczyński, Jasiek, Suchomski.

Zdecydowanie lepiej w meczu zaprezentowali się gospodarze, chociaż do potyczki z Krajną przystąpili w mocno odmłodzonym składzie. Młodzież spisała się jednak całkiem dobrze, wykazując wielką chęć walki. Na murawie było sporo chaosu, ale od początku lepiej prezentowali się gospodarze. Goście zupełnie nie przypominali zespołu, który tak dobrze spisywał się w poprzednich meczach, grając łatwą do odczytania piłkę. Tucholanka przerwała fatalną passę 3 kolejnych porażek w lidze i mimo, że wiosna jest już dla nich stracona, młodzież wlała trochę nadziei w serca kibiców na lepszą przyszłość.

KAMIONKA KAMIEŃ – RAWYS RACIĄŻ 1:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kapałczyński – Maciej Malinowski. KAMIONKA: Sowiński – Karpacz, Tusznio, Kapałczyński, Bukowski – Strumiłło, Kobus, Mrugalski, Steinborn – Chmarzyński, Bratz. Na zmiany: Lepak, Spica. RAWYS: Dejewski – Jasionowicz, Malinowski, Wiligała, M.Pril (Sucharski) – Koniarski (D.Pril), A.Pril, Rybacki, Banaś (Linda) – Pasiński, Domachowski (Glazik).

Więcej szans na wygraną dawano przed meczem gospodarzom, zwłaszcza kiedy okazało się, że goście z konieczności w bramce musieli wystawić juniora. Tymczasem Dejewski nie tylko stanął na wysokości zadania, ale i kilkoma interwencjami ratował swój zespół przed stratą bramki. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy dość szybko strzelili gola. Utrata bramki dodała animuszu gościom, którzy szybko przystąpili do odrabiania strat. W pierwszej połowie, dzięki dobrym interwencjom Sowińskiego udało się miejscowym nie stracić prowadzenia, ale po przerwie obraz gry się nie zmienił i goście zasłużenie doprowadzili do wyrównania. Do końca meczu obie ekipy mogły przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, chociaż bliżej tego byli goście.

GROM WIĘCBORK – MYŚLIWIEC GOSTYCYN 7:1 (3:0)
Bramki: Patryk Herzberg 2 (36, 38), Mateusz Tuński 2 (43, 71), Andrzej Bilicki (57), Łukasz Nowak (66), Mariusz Żychski (85) – Marcin Mosek (76). GROM: Kunek – Garsztka, Gierszewski, Lizik, Hrycajewski – Słupikowski, Erkvania (65. Rodak), Herzberg (67. Żychski), Tuński – Bilicki (88. Meyer), Nowak. MYŚLIWIEC: Buczkowski – Chmura, Fojut, Fortuński (46. Klusek), Jarząbek – Osowicki (70. Karnowski), Kowalewski, Kuligowski, Mosek – Reda, Wiśniewski.

Do momentu strzelenia pierwszego gola przez Herzberga mecz był bardzo wyrównany i nic nie zapowiadało tak wysokiej wygranej gospodarzy. Strata trzech goli w zaledwie 7 minut odebrała

całkowicie chęć do gry przyjezdnym. Gracze Myśliwca zmarnowali w tym meczu dwa rzuty karne, co jeszcze bardziej wpłynęło na ich niemoc na boisku. „Gromowcy” kolejny raz potwierdzili, że do końca ligi będą się mocno liczyć w wyścigu po ligę okręgową.

Pozostałe mecze 22. kolejki.
Tartak – GLKS 2:0, Start – Victoria K. 5:0, Sparta – Victoria N. 1:2, Fala – Dąb 6:2.

1. Start Pruszcz 22 53 72-18
2. Grom Więcbork 22 49 62-35
3. Fala Świekatowo 22 46 49-19
4. Victoria Koronowo 22 42 41-24
5. Krajna Sępólno 22 38 56-42
6. Tucholanka Tuchola 22 38 52-40
7. Kamionka Kamień 22 36 39-28
8. Rawys Raciąż 22 32 64-47