Derby dla Gromu. Kamionka i Kawle też z kompletem

Łukasz Burkiewicz (czerwony strój) otworzył wynik meczu z Krajną
Łukasz Burkiewicz (czerwony strój) otworzył wynik meczu z Krajną P. Pubanz
Czwarta kolejka spotkań A klasy dostarczyła kolejnych emocji.

Czwarta kolejka spotkań A klasy dostarczyła kolejnych emocji. W derbach powiatu sępoleńskiego Grom wysoko pokonał Krajnę, jednak na największe słowa uznania zasłużyli piłkarze Kamionki, którzy wygrali ze znacznie wyżej notowanym rywalem Falą Świekatowo. Beniaminek z Kawli również zaliczył udany występ ogrywając Tartak Wudzyn.

GROM WIĘCBORK – KRAJNA SEPÓLNO 3:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Przybylski 2 (65, 79), Łukasz Burkiewicz (57).
GROM: Kunek – Garsztka, Bethke, Błociński (86. Gwóźdź), Drobiński – Kwasigroch (80. Nowak), Piotrowski, Burkiewicz, Przybylski – Tuński, Herzberg.
KRAJNA: Mrugalski – Wiese, Paszylk, Papierowski (65. Słowiński), Stupałkowski – Siekierka, Pukownik (35. Twardy), Łodziński, Kozina – Czech (50. Pastwik), Mosek (46. Suchomski).

W derbach powiatu pewnie zwyciężyli gospodarze, chociaż do przerwy nic nie zapowiadało wysokiej porażki gości. Po pierwszej odsłonie to właśnie Krajna powinna prowadzić, ale przy strzale głową Łukasza Pukownika fenomenalnie zachował się bramkarz miejscowych Mateusz Kunek. Po przerwie gromowcy znacznie podkręcili tempo, szybko uzyskując przewagę. Wynik otworzył... wychowanek Krajny, ale grający w tym sezonie dla Gromu Łukasz Burkiewicz, wykorzystując „na raty” rzut karny. Potem popis gry dał 16-latek Mateusz Przybylski, który najpierw zdobył swego debiutanckiego gola pokonując w sytuacji „sam na sam” Mrugalskiego, a kilkanaście minut później popisał się celnym uderzeniem z linii pola karnego. Bliscy kolejnych goli byli też Tuński i Herzberg. Za pierwszym razem znakomicie spisał się jednak bramkarz Krajny, w drugim przypadku po „wolnym” piłka o centymetry minęła bramkę gości.

KAMIONKA KAMIEŃ – FALA ŚWIEKATOWO 1:0 (0:0)
Bramka: Arkadiusz Fridehl (56)
KAMIONKA: Sowiński – Binger, Tusznio, Gołąbek, Karpacz – Bukowski (85. Kobus), Czapiewski, Lepak, Stryszyk (70. Trąbka), Warmke (80. Kapałczyński) – Spica (46. Fridehl).

Kamionka udanie zrewanżowała się za dwie porażki poniesione w ubiegłym sezonie. Mecz był twardy, obfitował w faule, ale sytuacji podbramkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie było zbyt wiele. Dopiero wprowadzenie po przerwie szybkiego Fridehla ożywiło spotkanie. Losy meczu zostały rozstrzygnięte w 65. min. kiedy to wspomniany Fridehl wykorzystał dokładne podanie od Warmke i głową umieścił piłkę w okienku bramki Fali. Goście nie byli w stanie poważniej zagrozić Sowińskiemu, Kamionka natomiast śmiało mogła podwyższyć prowadzenie (Lepak, Trąbka, Fridehl).

TARTAK WUDZYN – KS KAWLE 0:4 (0:2)
Bramki: Tomasz Mrugalski 2 (35, 90), Leszek Szydeł (14), Vladimer Erkvania (65. k)
KS KAWLE: Bąkowski – Kaczyński, Kosmela, Bąkowski, Szydeł (65. Czerechowski) – Nowak, Paliga, Erkvania, Dankowski (45. Gburczyk) – Zychla (75. Dądela), Mrugalski.

Było lekko, łatwo i przyjemnie. Tak w skrócie można określić potyczkę „Rekinów” w Wudzyniu z outsiderem rozgrywek Tartakiem. Goście nie musieli zbytnio się sprężać, a i tak wygrali przekonywująco. Zresztą zadanie ułatwili im gospodarze, którzy w drugiej połówce „zapracowali” na 3 czerwone kartoniki.

Arkadiusz Grochowski ponownie zadziwił Rzadko spotykanego wyczynu dokonał w sobotę napastnik Fuksa Wielowicz Arkadiusz Grochowski,

strzelając w Komierowie aż 6 bramek tamtejszemu Taxusowi. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla „Fuksiarzy”, a Grochowski w 3 kolejkach zdołał aż dziesięciokrotnie umieścić piłkę w siatce. Z pozostałych regionalnych ekip punkt wywalczyła Skarpa po remisie u siebie z Victorią Mąkowarsko, natomiast Gwiazda Sypniewo powróciła z Tucholi bez zdobyczy punktowej.

Wyniki B klasa Grupa 1 – 3. kolejka: Taxus Komierowo - Fuks Wielowicz 3:7 (Mela 2, Kucharczyk – Grochowski 6, Nawrocki), Sokół Nowy Dwór - LKS Kęsowo 3:1 (Adrych), Olimpia Wtelno- Łokietek Wierzchucin Królewski 2:2, TKP Tuchola - Gwiazda Sypniewo 3:1 (Główczewski 2, Kłosowski – Brząkała), Tarpan Mrocza - Myśliwiec Gostycyn 2:2 (Nitka, Mosek), LZS Skarpa - Victoria Mąkowarsko 3:3.

12. Gwiazda Sypniewo 3 1 3-8

Bezlitosne Piaseczno bije rekordy Druga kolejka sępoleńskiej „powiatówki” przyniosła kolejne wygrane faworytów. W najefektowniejszy sposób poradzili sobie z „Firemanem” gracze z Piaseczna, wygrywając na wyjeździe aż 14:1. Siedem razy piłkę w siatce umieszczał Bartosz Burkiewicz. Pewne 5:0 z rezerwami Fuksa zanotował inny faworyt HZ Zamarte, jedynie Victoria Orzełek musiała się namęczyć, aby w końcówce spotkania udowodnić swą wyższość nad Sosenką Sośno.

Wyniki 2. kolejki: HZ Zamarte - Fuks II Wielowicz 5:0, WKS Wałdowo - Time Lubcza 2:5, Victoria Orzełek - Sosenka Sośno 2:1, LZS Lutówko - Orzeł Dąbrowa 1:5, Fireman Zabartowo/Pęperzyn - LZS Piaseczno 1:14, LZS Płocicz - Obrol Obkas 3:3.

1. LZS Piaseczno 2 6 21-2
2. Victoria Orzełek 2 6 5-3
3. Obrol Obkas 2 4 12-4
4. LZS Płocicz 2 4 6-5
5. Orzeł Dąbrowa 2 3 7-4
6. Time Lubcza 1 3 5-2
7. Odrodzeni M.Cerkwica 1 3 3-0
8. HZ Zamarte 2 3 5-3