Derby dla Tucholanki. Fuksiarom wystarczyło sił na połowę

Jedna z groźnych akcji pod bramką Fuksa.
Jedna z groźnych akcji pod bramką Fuksa. Piotr Pubanz
Sobotnie trzecioligowe derby pomiędzy Tucholanką, a Fuksem nie były meczem do jednej bramki. Faworytki co prawda wygrały, ale skazane na pożarcie dziewczęta z Wielowicza dzielnie walczyły o honorowy wynik.

TUCHOLANKA TUCHOLA – FUKS WIELOWICZ 4:1 (2:1)
Bramki: Anna Kamińska 2 (12, 40), Kinga Murawska (45), Oliwia Domeracka (49) – Nicole Nowak (15).

TUCHOLANKA: Wegner (75. Wiśniewska) – Fojut (70. Smolicha), Piekarska, Lesikowska (65. Grzempa), Tomaszewska – Domeracka, Fierek, Kropidłowska, Niemczewska – Murawska, Kamińska. FUKS: Kluza – Oźmińska, Jasiek, Dolatowska, Batke (74. Ozimkiewicz) – Chylewska (62. Frąckowiak), Barton, Drzewiecka, Kozicka (52. Górska) – Nowak, Szmaglińska.

Początek meczu był wyrównany. Wynik otworzyła Kamińska, ale tucholanki ledwie 3 minuty cieszyły się z prowadzenia. Wyrównała Nowak i potem spotkanie co prawda toczyło się przy przewadze „Senatorek” ale i „Fuksiary” próbowały zaskoczyć Wegner. Tuż przed przerwą swoją drugą bramkę strzeliła Kamińska, a kilka minut po wznowieniu gry było już 4:1 po trafieniach Murawskiej i Domerackiej. Do końca spotkania częściej przy piłce były miejscowe, ale kolejnych bramek już nie było.

- Brakowało dziś w składzie kilku podstawowych zawodniczek m.in. Wiktorii Pacek czy Justyny Sławińskiej, no i zabrakło nam sił w drugiej połowie – przyznała kapitan „Fuksiar” Dominika Jasiek. – Do przerwy mecz jeszcze był wyrównany, ale gol strzelony do szatni i szybko stracona po przerwie trzecia bramka podłamały nas. Przyjechałyśmy tu powalczyć i uważam, że wypadłyśmy przyzwoicie. Przegrywałyśmy tu przecież nie tak dawno 0:8, więc na ten wynik możemy spojrzeć pozytywnie.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Mustang Wielgie - WAP Włocławek 0:1, Spójnia Białe Błota - Legia Chełmża 4:0, Start Pruszcz - Zjednoczeni Piotrków Kujawski 5:0, Wda/Strażak Przechowo - GLKS Osielsko Żołędowo 3:0, Unifreeze II Górzno - Gwiazda II Toruń 11:0, KKP II Bydgoszcz - Noteć Inowrocław 1:4.

14. Gwiazda II Toruń 7 0 4-45

W najbliższy weekend zagrają: Tucholanka Tuchola - Mustang Wielgie, Fuks Wielowicz - Noteć Inowrocław, Gwiazda II Toruń - KKP II Bydgoszcz, GLKS Osielsko Żołędowo - Unifreeze II Górzno, Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Wda/Strażak Przechowo, Legia Chełmża - GOKSiR Start Pruszcz, WAP Włocławek - Spójnia Białe Błota.