Dobry mecz, ale w dziewięciu nie da się wygrać. Wyniki 14. kolejki ligi okręgowej

Piotr Pubanz
Henryk Grajczyk (na żółto) już w pierwszej połowie został ukarany przez sędziego czerwoną kartką, co miało niewątpliwy wpływ na końcowy wynik meczu ze Startem. Piotr Pubanz
Porażką z Startem Pruszcz pożegnali się piłkarze Krajny Sępólno z własną widownią, kończąc tym samym udaną debiutancką rundę jesienną w lidze okręgowej. Krajanie co prawda przegrali, ale rozegrali dobry mecz z wiceliderem, kończąc go grając w dziewięciu.

KRAJNA SĘPÓLNO – START PRUSZCZ 2:4 (1:1) Bramki: Damian Rybacki, Mariusz Mosek. KRAJNA: Bryś - Hernik, Lewandowski, Kozina, Grajczyk, K. Mosek, Ostrowski, Rybacki, Fierek, Kaczmarek, Bonk oraz Żychski, Burkiewicz, Błaszczyński, M. Mosek.

Krajanie dobrze rozpoczęli spotkanie obejmując prowadzenie po składnej akcji. Kamil Mosek wrzucił długą piłkę w pole karne, Dominik Bonk zgrał ją na 16 metr do Damiana Rybackiego, który huknął na bramkę nie do obrony. Kolejne minuty meczu upłynęły na atakach z obu stron, ale dogodnych sytuacji podbramkowych nie było. W 40. min. doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w której sędzia główny chyba zbyt pochopnie pokazał Henrykowi Grajczykowi drugi żółty kartonik za faul w niegroźnej sytuacji z dala od pola karnego. Niestety, goście posłali długą piłkę w pole karne, Maciej Kołodziej zdołał ubiec Łukasza Kozinę i głową pokonał Kamila Brysia. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli przyjezdni i już po kilkudziesięciu sekundach objęli prowadzenie, a w 55. min. strzelili kolejną bramkę. W 75. min. czerwoną kartkę zobaczył Maciej Kaczmarek za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastniku Startu i mecz wydawał się być rozstrzygniętym. Gospodarze jednak nadal atakowali i Mariusz Mosek zdołał doprowadzić do kontaktu, ale goście szybko odpowiedzieli i spotkanie zakończyło się wygraną pruszczan 4:2. - Pomimo niekorzystnego wyniku zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie. Do 40. min. prowadziliśmy 1:0 i w żadnym momencie nie czuliśmy zagrożenia ze strony gości. Niestety w jednej akcji straciliśmy zawodnika i bramkę po stałym fragmencie. Przy stanie 1:3 straciliśmy kolejnego gracza, ale mimo wszystko udało nam się strzelić bramkę kontaktową. Na więcej nie starczyło czasu i szczęścia bo piłka po strzale Rybackiego wylądowała na słupku – podsumował spotkanie trener Bartosz Burkiewicz. W ostatniej kolejce „okręgówki” Krajna spotka się w Bydgoszczy z liderem Polonią Bydgoszcz.

Pozostałe mecze 14. kolejki. Radzynianka – Promień 11:0, Mustang – Wda 0:3, Elana II - Olimpia II 3:4, Naprzód - Unia W. 0:1, Cyklon – Pomorzanin 3:1, Unia S.K. – Polonia 3:0, Flisak – Sokół 1:0.

1. Polonia Bydgoszcz 14 34 34-19
2. Start Pruszcz 14 33 40-20
3. Wda Świecie 14 33 39-8
4. Elana II Toruń 13 28 32-18
5. Unia Solec Kujawski 14 26 34-16
6. Krajna Sępólno 14 25 30-28
7. Olimpia II Grudziądz 14 21 28-20
8. Pomorzanin Serock 14 20 15-13