Ekologiczny Bieg Szlakiem Trzech Wież nad Borami [zdjęcia]

Janina Waszczuk
Ogólnopolski  bieg w Lubiewie przyciąga amatorów biegania. Jest też specjalny dystans dla najmłodszych. Wzięło w nim udział około setki młodych biegaczy.
Ogólnopolski bieg w Lubiewie przyciąga amatorów biegania. Jest też specjalny dystans dla najmłodszych. Wzięło w nim udział około setki młodych biegaczy. Archiwum Stowarzyszenia
To był dziewiąty ogólnopolski Ekologiczny Bieg Szlakiem Trzech Wież nad Borami. Biegacze pokonali dystans piętnastu kilometrów.

Trasa przebiegała na odcinku Lubiewo - Bysław - Bysławek i z powrotem do Lubiewa. Na starcie stanęło około dziewięćdziesięciu biegaczy, z których ukończyło bieg 77.

Tutaj na pewno nie chciałbyś zamieszkać. Zobacz nietypowe mieszkania do wynajęcia

[zaj_kat]Pierwsze miejsce zajął Piotr Pobłocki z Lęborka, pokonując trasę w 51 min.15 sek. w kategorii open mężczyzn. Pierwsza kobietą na mecie w kategorii open kobiet była Katarzyna Pobłocka z czasem 59 min. 2 sek., również z Lęborka. - W biegu bierze udział coraz więcej biegaczy z naszej gminy - informuje Ewa Zielazna, prezeska stowarzyszenia Bory. - Promujemy także biegi wśród najmłodszych.

Po starcie zawodników na 15 kilometrów dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 6 do 15 lat. W biegach tych wystartowało 86 dzieci.