„Fuksiary” postraszyły w Białych Błotach

„Fuksiary” powalczyły w Białych Błotach, ale punktów do Wielowicza nie przywiozły. Piotr Pubanz
Inauguracja rundy wiosennej III ligi kobiet nie przyniosła punktów piłkarkom Fuksa Wielowicz, które przegrały w Białych Błotach z tamtejszą Spójnią. Mecz był bardzo emocjonujący, ale ostatecznie zwyciężył faworyt. Drugi nasz przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej Tucholanka Tuchola przełożyła swój mecz z WAP Włocławek.

SPÓJNIA BIAŁE BŁOTA - FUKS HUTA/WIELOWICZ 5:3 (3:0)
Bramki: Kinga Nowicka 2, Wiktoria Pacek. FUKS: Kluza, Klaudia Nowicka, Jasiek, Barton, Batke (Jaworska), Pacek (Chylewska), Kozicka (Sławińska), Krupa (Oźminska), Górska (N.Drzewiecka), Kinga Nowicka, Nowak (Szmaglińska).

Pierwsza połowa zapowiadała wysoką wygraną faworytek. Spójnia na przerwę schodziła bowiem prowadząc 3:0. „Fuksiary” nie zamierzały jednak poddawać się. Walczyły o każdą piłkę i zdołały w drugiej połowie postraszyć miejscowe. Niespodzianki jednak nie było. - Mecz był bardzo wyrównany, toczył się na całej powierzchni boiska i owocował w wiele ciekawych akcji – ocenia szkoleniowiec Fuksa Marek Grabowski.

– W pierwszej części bramki strzelała Spójnia, ale i my mieliśmy swoje sytuacje. Kinga Nowicka trafiła w słupek, a uderzenia Pacek i Nowak minimalnie mijały bramkę. Druga połowa to ambitna gra „Fuksiar”, dziewczyny naciskały, strzelały gole, ale traciły też bramki po kontrach. Jeszcze w samej końcówce Chylewska i Drzewiecka z bliska trafiały w bramkarkę zamiast do siatki. Szkoda tego meczu, liczyłem na trzy punkty, ale dziewczyny przespały pierwszą połowę.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Viking Aleksandrów Kujawski - Wisła Grudziądz 2:2, Tęcza Bydgoszcz - Wda/Strażak Przechowo 5:0, Gwiazda Toruń - Noteć Inowrocław 3:0, KKP II Bydgoszcz - GLKS Osielsko Żołędowo 7:1.

1. Gwiazda Toruń 14 40 82-6
2. WAP Włocławek 13 36 71-8
3. Noteć Inowrocław 14 29 42-18
4. GOKSiR Start Pruszcz 13 28 41-11
5. Tucholanka Tuchola 13 26 59-28
6. Unifreeze II Górzno 13 22 42-28
7. Tęcza Bydgoszcz 14 22 40-31
8. KKP II Bydgoszcz 14 20 28-32