„Fuksiary” przeszły do historii

red
„Fuksiary” w sobotę wywalczyły upragnioną, pierwszą wygraną w III lidze
„Fuksiary” w sobotę wywalczyły upragnioną, pierwszą wygraną w III lidze Piotr Pubanz
To była wreszcie pierwsza udana kolejka trzecioligowych zmagań dla drużyn z naszego regionu. Tucholanka pewnie pokonała Spójnię Białe Błota, a debiutująca w rozgrywkach ekipa Fuksa Wielowicz wygrała swój pierwszy mecz ligowy, co zapewne zostanie odnotowane złotymi zgłoskami w klubowej kronice.

TUCHOLANKA KOBIAK TUCHOLA - SPÓJNIA BIAŁE BŁOTA 4:1 (1:0)
Bramki: Natalia Miszke (20), Kinga Murawska (63), Anna Kamińska (67), Oliwia Domeracka (79) - Karolina Bietracka (78).

TUCHOLANKA: Łabicka (38. Pastwa) – Lesikowska, Petrus, Kropidłowska, Domeracka – Niemczewska, Miszke (58. Szóstak), Kamińska, Tromska – Grzempa, Murawska (68. Kałamejka).
Mocno osłabione „Senatorki” nie zachwyciły w meczu ze Spójnią Białe Błota. Co prawda gospodynie po golu Miszke prowadziły do przerwy, ale skazane na pożarcie przyjezdne wcale nie były słabsze od tucholanek i również miały okazje bramkowe. Na szczęście w drugiej połowie podopieczne Marka Zienkiewicza zagrały już o klasę lepiej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 67. min. było już 3:0 dla gospodyń. Co prawda zespół z Białych Błot zdołał zdobyć kontaktowego gola, ale odpowiedź tucholanek była natychmiastowa.

FUKS WIELOWICZ – WDA/STRAŻAK PRZECHOWO 2:1 (2:0)
Bramki: Kinga Nowicka (15), Wiktoria Pacek (33) – Sandra Dąbrowska (68).
FUKS: Kluza – Jaworska (Nowicka), Półgęsek, Jasiek, Batke – Kaproń (Wieczorek), Oźmińska, Kozicka, Sławińska – Nowicka, Pacek.

W meczu dwóch beniaminków niespodziewaną wygraną odniosły gospodynie, zdobywając pierwsze punkty ligowe w historii klubu. Miejscowe już do przerwy prowadziły 2:0 po golach Nowickiej i Pacek, ale mecz był bardzo wyrównany. „Fuksiary” w ostatnich minutach spotkania zanotowały „fuksa”, kiedy piłka po ładnym uderzeniu „Strażaczek” wylądowała na poprzeczce. Teraz piłkarki z Wielowicza udają się do Inowrocławia, gdzie o kolejne punkty będzie niezwykle ciężko.

Pozostałe mecze 5. kolejki.
GLKS – Wisła 0:5, Unifreeze – Tęcza 3:1, WAP – Gwiazda 1:4, GOKSiR - KKP 4:0, Viking – Noteć 2:3.
1. Gwiazda Toruń 5 15 42-2
2. GOKSiR Start Pruszcz 5 12 19-4
3. Noteć Inowrocław 5 12 11-7
4. Wisła Grudziądz 5 10 16-8
5. Unifreeze II Górzno 5 9 13-15
6. WAP Włoclawek 4 9 22-7
7. Tęcza Bydgoszcz 5 9 20-9
8. Tucholanka Tuchola 5 6 10-14