Grom Więcbork wyraźnie słabszy od Sportis Łochowo

Piłkarze Gromu (na niebiesko) z trudem powstrzymywali bardzo szybkiego Ntuli Nhlakanipho. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Nie było niespodzianki w sobotnie popołudnie na boisku w Więcborku. Grom wysoko przegrał z wiceliderem Sportis Łochowo i nadal musi walczyć o pozostanie w gronie drużyn grających w lidze okręgowej.

Liga okręgowa - 25. kolejka

GROM WIĘCBORK - SPORTIS ŁOCHOWO 0:5 (0:2) GROM: Ajtner – Janicki, Słupikowski, Lizik (Gołaszewski), Żychski, Błociński (Herzberg), Przybylski, P.Kosmela, Adamski, Tuński (Bilicki), B. Kosmela.

To nie był dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Sylwestra Trzósło. Gromowcy od początku grali dość bojaźliwie, oddając rywalom pole gry, a ci od razu wykorzystali pierwsze okazje bramkowe. Gromowcy próbowali posyłać długie piłki na Adamskiego i Kosmelę, ale defensywa gości z łatwością rozbijała wszystkie akcje zaczepne gospodarzy. Do przerwy Sportis prowadził 2:0, a po przerwie dorzucił jeszcze trzy bramki. Po tej porażce Grom pozostał na 13. spadkowym miejscu w tabeli, ale powiększyła się ich strata do bezpiecznych rejonów tabeli, bo Sokół Radomin wygrał swój mecz w Jabłonowie Pomorskim. Kolejne spotkanie Grom rozegra w Wąbrzeźnie z Unią, a więc ekipą, która w ligowej tabeli jest o punkt za piłkarzami z Więcborka.

Pozostałe mecze 25. kolejki.
Victoria – Zawisza 0:5, Pomorzanin – Radzynianka 2:2, Gryf – Promień 0:3 (wo), Naprzód – Sokół 2:3, Start – Unia 5:0, Cyklon – Mustang 0:5.

Wideo. Victoria Lisewo - Zawisza Bydgoszcz 0:5