Gryf Piaseczno na prostej do A-klasy, męki kęsowian z Łokietkiem

Piłkarze rezerw więcborskiego Gromu rozbili w weekend Victorię Mąkowarsko.
Piłkarze rezerw więcborskiego Gromu rozbili w weekend Victorię Mąkowarsko. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Lider tabeli Gryf Piaseczno bezproblemowo uporał się na wyjeździe z Taxusem Komierowo, w 20. kolejce B-klasy.

Wygrał też wicelider LKS Kęsowo, chociaż musiał wspiąć się na wyżyny swych umiejętności, aby zwyciężyć solidnego Łokietka Wierzchucin Królewski. Goście prowadzili 2:1 do 60. minuty, ale końcówka należała jednak do gospodarzy. Ta kolejka toczyła się w ogóle pod dyktando faworytów, bowiem swoje spotkania wygrała też grupa pościgowa, czyli Fuks Wielowicz i KS Skarpa. Mimo zwycięstw, ekipy te w niedzielę straciły ostatecznie szanse na dogonienie graczy z Piaseczna. W grupie 2 B-klasy grała tylko Victoria Śliwice, która po 60 minutach prowadziła z wyżej notowanym LKS Dąbrowa Chełmińska 3:0. Skończyło się lekkim horrorem, bowiem goście w 90. min. zdołali złapać kontakt, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło czasu. Swojego meczu z Ułanami Dragacz nie rozegrał Cis Cekcyn, bowiem goście nie dotarli do Cekcyna.

Wyniki
Grupa1 – 20. kolejka

TKP – Sokół 1:3, Skarpa – Gwiazda 3:1, Taxus – Gryf 0:4, Kęsowo – Łokietek 3:2, Victoria - Grom 3:9, Fuks – Tarpan 3:1.

Grupa 2 - 20. kolejka
GLKS - Struga 5:0, Victoria – LKS 3:2, Tęcza – Wisła 0:4, Grom - Zryw 4:2, Gwiazda – Czarni 1:1, Cis - Ułani goście nie dojechali na mecz.

1. GLKS Osielsko Żołędowo 20 48 65-19
2. Zryw Wielki Lubień 20 41 57-34
3. LKS Dąbrowa Chełmińska 20 40 54-28
4. Grom Osie 20 38 59-30
5. Victoria Śliwice 20 37 51-25
6. Cis Cekcyn 19 28 40-34
7. Czarni Lniano 20 26 46-45
8. Wisła Gruczno 20 22 37-41