Gwiazda Sypniewo na czele B-klasy, Sebastian Brączyk nie zwalnia tempa [fotogaleria]

Na boisku w Szynwałdzie doszło do podziału punktów pomiędzy LZS Wałdowo (na czerwono) i Fuksem Wielowicz. Piotr Pubanz
To była bardzo ciekawa kolejka bydgoskiej B-klasy. Lider tabeli sypniewska Gwiazda dopiero w końcówce meczu wydarła komplet punktów Olimpii Wtelno.

Wideo. Co dają polskiej kadrze mecze w Lidze Narodów?

Goście jeszcze do 85. min. prowadzili w Sypniewie 2:1. Gwiazda wyrównała, a w doliczonym czasie gry strzeliła jeszcze dwa kolejne gole. Ponownie skutecznością błysnął Sebastian Brączyk. Przed tygodniem strzelił 5 goli, w sobotę dorzucił kolejne trzy.
Współliderem B-klasy są rezerwy Krajny. Podopieczni Dariusza Burkiewicza pojechali na mecz do Tucholi z TKP i łatwo ograli rywala 5:2. Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice w Szynwałdzie, gdzie Fuks zmierzył się z LZS Wałdowo. Walki na murawie było co niemiara, a emocje zakończyły się dopiero po ostatnim gwizdku sędziego. Dość powiedzieć, że w 88. min. goście wyszli na prowadzenie 2:1, ale miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Aż dziewięć goli zobaczyli kibice oglądający mecz LKS Kęsowo z Gryfem Piaseczno. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, a ostatecznie przyjezdni byli lepsi o jedno trafienie (3:2). Po przerwie już tylko „Gryfici” strzelali do siatki, a spotkanie zakończyło się ostatecznie przekonywującą wygraną gości 7:2.
W grupie 2 B-klasy kolejnej porażki doznała Victoria Śliwice i w ligowej tabeli plasuje się na odległym 10. miejscu.

Wyniki 4. Kolejki B-klasy

Grupa 1

LKS Kęsowo - Gryf Piaseczno/Skarpa 2:7 (Wojciech Szylke, Krzysztof Chałat – Kamil Kużas 3, Krystian Murawski, Daniel Dominikowski, Vladimer Erkvania, Michał Heleniak), Sokół Nowy Dwór - Myśliwiec Gostycyn 4:1 (Mateusz Babiś, Fabian Wojtyszyn, Gracjan Łęgowski, Bartosz Puchrowicz – Kacper Wamka), Łokietek Wierzchucin Kr. - GLZS Sadki 1:3 (Przemysław Grycz – Łukasz Bzdawka 2, Szymon Uliczek), TKP Tuchola - Krajna II Sępólno 2:5 (Bartłomiej Wojtasik, Paweł Siekierka, Paweł Zieliński), Fuks Wielowicz - LZS Wałdowo 2:2 (Patryk Kobylski, Łukasz Dombrowski – Bartłomiej Pastwik, Krystian Kaczorek), Gwiazda Sypniewo - Olimpia Wtelno 4:2 (Sebastian Brączyk 3, Szymon Szcześniewski – Krystian Duszyński, Daniel Wełniak).

Grupa 2

Victoria Śliwice - Strażak Przechowo (Świecie) 1:3 (Krystian Szumacher – Patryk Doligalski, Adrian Wyka, Marek Ledziński), Tor Laskowice - Gwiazda Bukowiec 1:1, Wisła Nowe - Zryw Wielki Lubień 4:2,Grom II Osie - Victoria II Niemcz 4:1, Ułani Dragacz - Pomorzanin II Serock 0:4, Tęcza Wiąg - Czarni Lniano 10:2.

1. Tęcza Wiąg 4 9 21-5
  2. Wisła Nowe 4 9 11-7
  3. Grom II Osie 4 9 9-5
  4. Zryw Wielki Lubień 4 7 11-10
  5. Ułani Dragacz 4 7 8-9
  6. Pomorzanin II Serock 4 6 7-6
  7. Strażak Przechowo 4 6 8-8
  8. Gwiazda Bukowiec 4 4 12-8