Hokejowa wygrana Kujawiaka Kowal w V lidze. Pokonali Dąb Barcin 6:3 [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W miniona niedzielę 14 czerwca 2015r o godz. 17:00 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Kowalu została rozegrana 29. kolejka o mistrzostwo V ligi 2 grupy kujawsko-pomorskiej. Gospodarze pod wodzom grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego podejmowali walczącą o utrzymanie w tej klasie rozgrywek drużynę Kapral-Car Dąb Barcin. Obsadę sędziowską stanowili arbitrzy z Bydgoszczy, sędzią głównym był Dariusz Ignatowski, od trybun Patryk Kazimierczak oraz Bartłomiej Pangowski.

Jak wiemy, spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 6:3 (3:0). Na jesieni w Barcinie Kujawiak pokonał gospodarzy 3:0. Mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów był rozegrany na dobrym poziomie, jeśli chodzi o dorobek strzelecki. Była to nie lada gratka dla kibiców. Nie często się zdarza aby kibicie mogli obejrzeć w jednym spotkaniu aż 9 goli. Kujawiak po ostatniej wysokiej przegranej z Liderem chciał się za wszelka cenę zrehabilitować i zmazać plamę na honorze, co mu się w pełni udało. Kibice zobaczyli aż 9 bramek, każda przedniej marki. Po niespełna godzinie gry gospodarze prowadzili 5:0. Wydawało się, że spokojnie pokonają gości, ba strzelom im jeszcze kilka goli, a tu przyjezdni się obudzili i wyprowadzili trzy szybkie kontry. Chwila dekoncentracji uśpiła obrońców Kujawiaka, co skrzętnie wykorzystali walczący o utrzymanie goście i w przeciągu 6 minut zaaplikowali gospodarzom trzy gole.

Przy wyniku 5:3, gospodarze wprawili w nie lada zakłopotanie swoich kibiców, działaczy i samych siebie. Ale było to wszystko, na co było stać przyjezdnych. Wynik spotkania ustalił w 73 minucie Mateusz Jakubowski po dograniu piłki z prawego skrzydła przez Szymona Ozimka. Wygrana Kujawiaka była w pełni zasłużona. Podopieczni Dawida Kwiatkowskiego zrealizowali przedmeczowe założenia, mimo iż w meczu nie wystąpił pauzujący za żółte kartki ukraiński napastnik Vitalii Shvets. Ponadto w 18 minucie boisko musiał opuścić z powodu kontuzji Adrian Ogłodziński, a drugi doświadczony napastnik Bartosz Śmigiel wszedł na boisko dopiero w końcówce spotkania. Mimo takiego osłabienia Kujawiak pozbawił drużynę Dębu Barcin jakichkolwiek nadziei na utrzymanie w piątej lidze. Tak, więc jej los już jest przesądzony. Od przyszłego sezonu drużyna gości będzie występować w „A” klasie okręgu bydgoskiego.

W najbliższą sobotę 20 czerwca o godz. 17:00 Kujawiak rozegra wyjazdowe spotkanie ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski.

Bramki dla Kujawiaka strzelali: w 11' 1:0 Dawid Kwiatkowski, 31' 2:0 Kamil Brzeziński, 45'+2 Dawid Kwiatkowski, po przerwie Mateusz Jakubowski w 52' i 73', 59” Daniel Kowalski, a dla gości: 62' 5:1 Radosław Mróz, 65' 5:2 Jarosław Plewa, i w 68' 5:3 Jarosław Plewa.

Sędzia Ignatowski pokazał tylko dwie żółte kartki, w drużynie gospodarzy zobaczył ją w 65' grający trener Dawid Kwiatkowski. Również grający trener Rafał Krygier w drużynie gości został nią ukarany w 57 minucie.