Komplet zwycięstw tucholskich ekip! Wyniki 9. kolejki A-klasy [zdjęcia]

Piotr Pubanz
W Więcborku w meczu Gromu z Rawysem twardej walki nie brakowało.
W Więcborku w meczu Gromu z Rawysem twardej walki nie brakowało. Piotr Pubanz
W 9. kolejce A-klasy doszło do podwójnych derbów pomiędzy powiatem tucholskim i sępoleńskim. Dwukrotnie górą byli ci pierwsi. Cis niespodziewanie ograł Kamionkę, a Rawys wygrał w Więcborku. Komplet punktów wywalczyła też dość niespodziewanie Tucholanka, wygrywając w Osiu.

GROM WIĘCBORK – RAWYS CEO RACIĄŻ 2:5 (2:1) Bramki: Mateusz Tuński (21), Remigiusz Błociński (35) – Patryk Wera (41), Bartosz Kowalewski (56), Dominik Rybacki (67), Tobiasz Mocek (74), Mateusz Pril (90+2). GROM: Janke – Skiba (48. Szulc), Bilicki (74. Piotrowski), Błociński (72. Koniszewski), Gołaszewski (60. Słupikowski), B. Kosmela, P. Kosmela, Lizik, Meyer, Przybylski, Tuński. RAWYS: Dejewski-Senski – Piekarski, Nalewaj, Kowalewski (80. Linda), Mocek, Pasiński, Pril, Rybacki (85. Manteufel), Straszewski, P.Wera, A.Wera.

Rawys wreszcie rozegrał dobry mecz, chociaż i tym razem, mimo strzelenia pięciu goli, ze skutecznością był na bakier. Z kolei gromowcy do przerwy wykorzystali dwie swoje okazje i to oni do szatni schodzili z przewagą jednego gola. Druga połowa należała już jednak do przyjezdnych. Przeprowadzane z rozmachem akcje pozwoliły na strzelenie czterech bramek i wywiezienie z Więcborka kompletu punktów. Po meczu trener Rawysa Dariusz Hoffmann zapowiada marsz swojej ekipy w górę ligowej tabeli.

CIS CEKCYN – KAMIONKA KAMIEŃ 1:0 (1:0) Bramka: Adam Szulc (33). CIS: Szczygieł – Boniewicz, Czerwiński, Fojut, Hoffmann (80. Musiał), Krajna, Pik (69. Słomiński), Suchomski (68. Jarząbek), Suwalski, Szulc. KAMIONKA: Szafrański – Baszanowski (20. Ciepluch), Bratz (70. D. Warmke), Kłodziński, Kobus, Mrugalski, Radzio, Szmagliński, Tusznio, T. Warmke (60. Spica), Wierzchucki (85. Kozłowski).

Gospodarze nie byli faworytem potyczki z Kamionką, jednak zdołali wyrwać wygraną. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka doskonałych okazji bramkowych, ale piłkarze obu drużyn pudłowali na potęgę. Dość powiedzieć, że zarówno Kamionka, jak i Cis nie potrafiły trafić do siatki nawet z „jedenastek”.

GROM OSIE – TUCHOLANKA TUCHOLA 0:1 (0:0) Bramka: Mateusz Renkiewicz (55). TUCHOLANKA: Wojciechowski (49. Kęsik) – Krygowski, Tromski, Wiśniewski, Schroeder, Renkiewicz (90. Hermann), Reda, B.Kaszczyszyn (76. Giłka), Donczyk, Budzynski (85. Nitka), Bugaj.

Takiego rozstrzygnięcia chyba nikt w Tucholi się nie spodziewał. Goście zagrali mądrze taktycznie, strzelili w drugiej połowie gola i prowadzenia nie pozwolili sobie odebrać, mimo zmasowanych ataków miejscowych. Dzięki wygranej tucholanie wyprzedzili w tabeli Kamionkę i są najwyżej sklasyfikowaną ekipą w regionie.

Pozostałe mecze 9. kolejki. Gwiazda – Sparta 1:0, Fala - Victoria K. 1:5, GLKS - Start 0:0, Victoria N. - LKS Dąbrowa 2:6.

1. Victoria Koronowo 9 25 32-8
2. Start Warlubie 9 23 27-8
3. LKS Dąbrowa Chełm. 9 22 31-16
4. Fala Świekatowo 9 14 23-23
5. Grom Osie 9 14 21-20
6. Gwiazda Bydgoszcz 9 12 17-22
7. GLKS Dobrcz 9 12 18-12
8. Tucholanka Tuchola 9 12 14-17