Krajna pozostaje postrachem faworytów. Wyniki 7. kolejki ligi okręgowej

Dominik Fierek (z prawej) w sobotę strzelił dwie przepiękne bramki.
Dominik Fierek (z prawej) w sobotę strzelił dwie przepiękne bramki. Piotr Pubanz
Rezerwy toruńskiej Elany niespodziewanie straciły w sobotę pierwsze punkty w lidze okręgowej, przegrywając w Sępólnie z Krajną. Goście prowadzili już 2:0, ale potem do siatki trafiali tylko dobrze dysponowani gospodarze.

KRAJNA SĘPÓLNO - ELANA II TORUŃ 5:2 (1:2) Bramki: Dominik Fierek 2 (76, 88), Damian Rybacki (29), Mirosław Ostrowski (51), Bartosz Burkiewicz (82) – Błażej Klimek (8), Przemysław Mycan (21). KRAJNA: Włoch - Hernik (70. Błaszczyński), Grajczyk, Kaczmarek (81. Siekierka), Dądela, K. Mosek, Ostrowski, Burkiewicz (88. Lewandowski), Fierek, Rybacki, Bonk (60. Żychski).

Młoda toruńska ekipa od pierwszego gwizdka sędziego prezentowała się w Sępólnie bardzo dobrze i już po dwudziestu minutach Elana prowadziła 2:0 i nadal atakowała. To jednak Krajnie udało się w 29. min. doprowadzić do kontaktu, a ładne rozegranie piłki przez Burkiewicza z Dądelą zakończył celnym strzałem Rybacki. Przed przerwą Elana powinna podwyższyć prowadzenie, ale rzut karny obronił Włoch. W drugiej połowie kibice miejscowych zobaczyli Krajnę, jaką znają. Akcje zaczęły się zazębiać, pod bramką rywala raz za razem dochodziło do spięć i taka gra musiała przynieść efekty. Wyrównał Ostrowski, którego idealnie obsłużył Burkiewicz. Potem przecudnej urody uderzeniami zza pola karnego dwukrotnie popisał się Fierek, a w międzyczasie do siatki trafił też Burkiewicz. Tak więc krajanie wygrali piąty już mecz w tej rundzie i w ligowej tabeli ustępują miejsca jedynie bydgoskiej Polonii i Startowi Pruszcz. Za plecami Krajny znajdują się mocni tej ligi Wda Świecie, Elana Toruń i Olimpia Grudziądz. W następnej kolejce piłkarze z Sępólna udają się do Jabłonowa Pomorskiego, skąd postarają się przywieźć kolejne punkty.

Pozostałe mecze 7. kolejki. Cyklon – Radzynianka 3:0, Unia S.K. – Naprzód 6:1, Flisak – Mustang 1:0, Sokół – Promień 3:0, Start – Wda 2:1, Polonia - Olimpia II 3:1, Pomorzanin - Unia W. 0:1.

1. Polonia Bydgoszcz 7 19 15-7
2. Start Pruszcz 7 18 20-6
3. Krajna Sępólno 7 16 19-14
4. Wda Świecie 7 15 17-4
5. Elana II Toruń 6 15 15-8
6. Unia Solec Kujawski 7 10 15-9
7. Pomorzanin Serock 7 10 8-6
8. Olimpia II Grudziądz 7 8 11-10