Lider poległ w Skarpie, skorzystał Cis i prowadzi

Piotr Pubanz
Piłkarze TKP Tuchola grają w tym sezonie w przysłowiową kratkę i po porażce z Cisem zajmują 9. lokatę w lidze. Piotr Pubanz
Dość niespodziewanej porażki w Skarpie doznał dotychczasowy lider B-klasy LKS Dąbrowa Chełmińska. Gospodarze do 70. minuty prowadzili pewnie 3:0, ale sami zafundowali sobie nerwową końcówkę meczu.

Potknięcie lidera wykorzystał Cis Cekcyn. W derbach powiatu tucholskiego pokonał on TKP 4:1 i objął prowadzenie w lidze. Z kolei w derbach powiatu sępoleńskiego rezerwy Gromu nie dały rady Fuksowi Wielowicz przegrywając 1:3.

Emocji nie brakowało w meczu LKS Kęsowo z Taxusem. Tu wynik został rozstrzygnięty w 90. minucie, a pięknym uderzeniem z 25 metrów popisał się zawodnik gospodarzy Damian Buczkowski.

W grupie 2. B-klasy kolejną wygraną zanotował wicelider Victoria Śliwice. Tym razem ekipa Selki 2:0 pokonała Zryw Wielki Lubień, a „Pan Wojtek” strzelił obie bramki.

Wyniki 7. kolejki B-klasy:

Grupa 1: Cis – TKP 4:1, Kęsowo – Taxus 3:2 (Muzolf, Szylke, Buczkowski), Sokół - Łokietek 2:5, Victoria – Kamionka 4:4 (Strumiłło 2, Wziętek, Bratz), Grom – Fuks 1:3 (Janicki – Nawrocki 2, Koniszewski), Skarpa – Dąbrowa 3:2 (Murawski, Pyrc, Kużas).

13. Victoria Mąkowarsko 6 2 8-18

Grupa 2: Victoria - Zryw 2:0 (Selka), Wisła G. – Czarni 1:2, Gwiazda - Ułani 3:1, Tęcza - Struga 2:3, Wisła F. – Sparta 0:2.

1. Grom Osie 6 18 20-4
2. Victoria Śliwice 7 15 17-6
3. Wisła Gruczno 7 12 14-9
4. Zryw Wielki Lubień 7 11 14-12
5. Sparta Przysiersk 6 10 11-4
6. Wisła Fordon 6 9 10-14
7. Czarni Lniano 6 8 11-13
8. Tęcza Wiąg 6 7 16-17