Niespodziewany remis na koniec rundy. Wyniki 13. kolejki III ligi kobiet

Do zobaczenia wiosną. Derby regionu zakończyły się podziałem punktów.
Do zobaczenia wiosną. Derby regionu zakończyły się podziałem punktów. Piotr Pubanz
Ciekawe widowisko na zakończenie rundy jesiennej III ligi stworzyły piłkarki Fuksa Wielowicz i Tucholanki Tuchola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się raczej niespodziewanym remisem, a gola dającego punkt tucholanki strzeliły w doliczonym czasie gry.

FUKS WIELOWICZ – TUCHOLANKA TUCHOLA 3:3 (2:1) Bramki: Samobójcza (7), Nicole Nowak (22), Zuzanna Prasał (56) – Kinga Murawska 2 (35, 87), samobójcza (90+2). FUKS: Kluza – Leszcz (85. Heyser), Nicola Sowińska (46. Głąbicka), N.Drzewiecka, P.Drzewiecka, Nędzołek (35. Jasiek), Nowak, Prasał, Raźna, Theus (46. Natalia Sowińska), Witek (80. Kaszuba). TUCHOLANKA: Wegner – Galinska (66. Zielińska), Benke (60. Różycka), Domeracka, Kaźmierska, Lesikowska, Łyczywek, Murawska, Piekarska, Rymacka (80. Hoffmann), Zabrocka.

Przed meczem derbowym w Szynwałdzie zdecydowanie więcej szans na wygraną dawano miejscowej ekipie, która nie dość, że wygrała ostatnie trzy gry ligowe, to w ostatnim bezpośrednim spotkaniu wiosennym rozbiła rywala na własnym boisku. Przez większość spotkania nic nie zapowiadało podziału punktów. Co prawda mecz był wyrównany, obie ekipy stwarzały sobie liczne sytuacje bramkowe, ale to miejscowe prowadziły pewnie od 7. do 87. minuty. Pierwszy gol dla „Fuksiar” padł po trafieniu samobójczym, a kilka minut później na 2:0 podwyższyła Nowak. Tucholanki zdołały jeszcze przed przerwą złapać kontakt po „jedenastce” strzelonej przez Murawską, ale już w 56. min. Prasał ponownie pozwoliła Fuksowi odskoczyć na bezpieczną odległość dwóch goli. Końcówka należała jednak do przyjezdnych. Najpierw dublet ustrzeliła Murawska, a w doliczonym czasie gry tucholanki wyrównały po golu samobójczym gospodyń. Tym samym ostatni mecz ligowy tej jesieni zakończył się podziałem punktów.

Pozostałe mecze 13. kolejki KKP II - Wda/Strażak 0:2, Jedynka – Mustang 2:2, Victoria - Gwiazda II 0:7, Noteć G. – AZS 3:0 (wo) goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz.

1. Noteć Inowrocław 12 34 103-10 2. Mustang Wielgie 12 27 58-30 3. Noteć Gębice 12 27 40-21 4. Jedynka Aleksandrów 12 26 49-15 5. Wda/Strażak 12 24 44-16 6. KKP II Bydgoszcz 12 22 72-14 7. Gwiazda II Toruń 12 19 31-20 8. Zjednoczeni Piotrków 11 14 44-23 9. Fuks Wielowicz 12 13 39-43 10. Tucholanka Tuchola 11 7 14-62 11. AZS Włocławek 12 6 17-79 12. Victoria Niemcz 11 3 4-102 13. Tarpan Mrocza 11 0 1-81