Nieudany weekend w III lidze kobiet. Tucholanka i Fuks spadły w tabeli

Mecz z KKP dla Fuksiar (w pasy) był kolejną „ładną przegraną”.
Mecz z KKP dla Fuksiar (w pasy) był kolejną „ładną przegraną”. Piotr Pubanz
Szósta kolejka III ligi kobiet nie była udana dla naszych ekip. Zarówno Fuksiary, jak i Senatorki nie powiększyły swego dorobku punktowego. W następnej kolejce obie drużyny spotkają się w meczu derbowym.

FUKS WIELOWICZ – KKP II BYDGOSZCZ 2:3 (0:0)
Bramki: Wiktoria Pacek, Kinga Nowicka.

FUKS: Kluza (Dyrka) – Oźmińska, Jasiek, Dolatowska, Batke – Wieczorek (Nowicka), Kozicka, Drzewiecka, Krupa (Pacek) – Nowak, Szmaglińska.

- W pierwszej połowie to nasza drużyna przeważała – ocenił mecz trener Marek Nawrocki. – Rywalki rzadko gościły w naszym polu karnym. Oddaliśmy mnóstwo strzałów, ale zbyt słabych lub niecelnych. Tylko raz piłka po uderzeniu Drzewieckiej zatrzymała się na słupku. Gra wyglądała przyzwoicie, ale zabrakło wykończenia. Początek drugiej połowy dziewczyny tradycyjnie przespały i KKP strzeliło 3 gole. Obudziły się 20 minut przed końcem meczu, strzeliły dwa gole, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.

WAP WŁOCŁAWEK - TUCHOLANKA KOBIAK 5:3 (3:1)
Bramki: Magdalena Górska 2 (45, 55), Oliwia Frontczak (5), Julia Kubiak (20), Sandra Wiśniewska (27) – Kinga Murawska 2 (29, 77), Anna Kamińska (79).

TUCHOLANKA: Wegner – Petrus, Niemczewska, Fojut (41. Piekarska), Mądrowska – Weber (48. Smolicha), Kamińska, Murawska, Megger (41. Kropidłowska) - Sosna, Fierek.

Gospodynie były zdecydowanym faworytem meczu z tucholankami i wygrały bez większych problemów. Chociaż przyjezdne zanotowały udaną końcówkę spotkania. Skończyło się jednak honorową porażką. - Mecz we Włocławku rozpoczęłyśmy nieco ospale i rywalki szybko strzeliły nam dwie bramki – mówiła po meczu kapitan „Senatorek” Anna Kamińska.

Wynikało to z błędów obrony, która różniła się składem od nominalnej formacji, ponieważ choroba wykluczyła z gry Dagmarę Tomaszewską. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:3. Gdy trener dokonał 3 możliwych zmian, niebezpiecznie sfaulowana została Patrycja Sosna i z podejrzeniem złamanego piszczela odtransportowano ją do szpitala.

Od tego momentu grałyśmy w 10. Mecz był bardzo ciekawy, a schodząc z boiska czułyśmy niedosyt, ponieważ dwóch „setek” nie wykorzystała Kinga Murawska oraz Małgorzata Kropidłowska.

Pozostałe mecze 6. kolejki: Gwiazda - Wda/Strażak 0:2, Zjednoczeni – Spójnia 2:7, Legia – Mustang 1:2, Start – GLKS 3:0.

1. Mustang Wielgie 6 16 29-5
2. WAP Włocławek 5 15 44-6
3. GOKSiR Start Pruszcz 6 15 25-6
4. Spójnia Białe Błota 5 13 14-5
5. Tucholanka Tuchola 6 12 30-14
6. Unifreeze II Górzno 5 9 16-4
7. Noteć Inowrocław 5 9 12-9
8. KKP II Bydgoszcz 6 8 9-18