Piłka kobiet III liga 5. kolejka. Ambitna gra Tucholanki z Wdą

Agnieszka Kasperek
Bramkarka Tucholanki Nikola Wegner dobrym występem przyczyniła się do nikłej porażki ze „Strażaczkami”. Piotr Pubanz
PIŁKA KOBIET W piątej kolejce III ligi kobiet na boisku zobaczyliśmy tylko tucholanki, które grały na wyjeździe z Wdą/Strażakiem.

WDA/STRAŻAK PRZECHOWO – TUCHOLANKA TUCHOLA 3:1 (1:1) Bramki: Oliwia Rogalska 2 (49, 56), Paulina Karczewska (32) – Kinga Murawska (35). TUCHOLANKA: Wegner (81. Różycka) – Galińska (78. Gniot), Benke (68. Hoffmann), Fojut, Góra (56. Zielińska), Kaźmierska (46. Rymacka), Lesikowska, Łyczywek, Murawska, Petrus, Zabrocka.

Po ostatniej wysokiej porażce z Mustangiem i katastrofalnej grze w obronie w Tucholi obawiano się kolejnego pogromu. Tymczasem podopieczne Marka Zienkiewicza zagrały więcej niż poprawnie. Przegrały co prawda z faworytem, ale zaledwie 1:3. Miejscowe objęły prowadzenie w 32. min., ale chwilę później wyrównała Kinga Murawska. Niestety, w drugiej połowie „Strażaczki” dwukrotnie zdołały pokonać Nikolę Wegner, a uczyniła to w przeciągu niespełna siedmiu minut Oliwia Rogalska. „Fuksiary” z Wielowicza pauzowały w tej kolejce. W następnej będą podejmowały Noteć Gębice, a wolne będą miały tucholanki.

Wyniki 5. kolejki
Mustang - Gwiazda II 2:0, Noteć G. – Victoria 10:0, Noteć I. – Tarpan 13:0, KKP II – Jedynka 2:3, Zjednoczeni - AZS Włocławek 7:0.

1. Noteć Inowrocław 5 15 54-3
2. Mustang Wielgie 5 15 29-3
3. Wda/Strażak 5 15 24-2
4. Zjednoczeni Piotrków 4 9 18-3
5. Noteć Gębice 5 9 3-13
6. Gwiazda II Toruń 5 9 9-11
7. Jedynka Aleksandrów 4 6 10-11
8. KKP II Bydgoszcz 4 3 13-10