Piłka nożna A-klasa 6. kolejka. Tucholanka Tuchola i Rawys Raciąż z pełną pulą

Agnieszka Kasperek
Gol kapitana Mateusza Tuńskiego (na niebiesko) dał Gromowi cenny punkt wywalczony na boisku w Dąbrowie Chełmińskiej. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Szósta kolejka A-klasy przyniosła wygrane Tucholance Tuchola i Rawysowi Raciąż. Z punktem z kolei z murawy schodzili gracze Gromu Więcbork i Kamionki Kamień, tylko beniaminek z Cekcyna tym razem nie wzbogacił swojego dorobku i po znakomitym początku sezonu systematycznie spada w ligowej tabeli.

Najciekawiej tym razem było w Tucholi, gdzie miejscowi toczyli zażarty bój o punkty ze Spartą Przysiersk. To goście już w 4. min. objęli prowadzenie, które utrzymali aż do drugiej polowy. Wyrównał Bartosz Świetlik, a kilka minut później na prowadzenie miejscowych wysforował Patryk Kaszczyszyn. Emocje trwały jednak do ostatnich sekund spotkania. Goście w 88. min. doprowadzili do wyrównania, ale kilkadziesiąt sekund później ponownie niezawodny Kaszczyszyn trafił do siatki, dając Tucholance upragnione punkty.

Wygrał też Rawys, który w derbach powiatu tucholskiego okazał się lepszy od beniaminka z Cekcyna. Po pierwszej, bezbarwnej połowie w drugiej gospodarze ostro wzięli się do gry. Jako pierwszy do siatki rywala trafił Patryk Wera, a kilka chwil później prowadzenie podwyższył Tobiasz Mocek. Goście próbowali odmienić losy spotkania i w końcówce meczu rozmiary porażki zmniejszył Arkadiusz Hoffmann.

Dość niespodziewanie tylko punkt zapisali w sobotę na swoim koncie piłkarze Kamionki, którzy byli zdecydowanym faworytem w meczu z GLKS Dobrcz. Bramki w tym spotkaniu padały do przerwy. Prowadzenie objęli goście, ale cieszyli się z niego ledwie cztery minuty, bo z rzutu karnego wyrównał Tomasz Mrugalski.

Z kolei z remisu uzyskanego w Dąbrowie Chełmińskiej powinni być zadowoleni piłkarze więcborskiego Gromu wszak rywal do soboty plasował się na trzecim miejscu w tabeli. Goście zdołali urwać jednak punkty faworytowi, po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu. Gola dla przyjezdnych strzelił Mateusz Tuński.

Wyniki 6. kolejki
Kamionka - GLKS Dobrcz 1:1, Rawys – Cis 2:1, Tucholanka – Sparta 3:2, LKS Dąbrowa – Grom 1:1, Victoria N. - Fala 0:1, Start - Grom 3:3, Victoria K. – Gwiazda 4:2.

1. Victoria Koronowo 6 18 20-5
2. Start Warlubie 6 16 22-7
3. Fala Świekatowo 6 14 14-6
4. LKS Dąbrowa Chełm. 6 13 15-11
5. Grom Osie 6 10 15-14
6. Kamionka Kamień 6 8 13-14
7. Grom Więcbork 6 7 14-17
8. Tucholanka Tuchola 6 6 9-14