Piorunujący finisz „Senatorek” w Przechowie

„Fuksiary” (w pasy) dzielnie walczyły w Białych Błotach, ale wróciły do domu bez punktów. Piotr Pubanz
Zacięte mecze stoczyły w 11. kolejce III ligi nasze panie. „Senatorki” z Tucholi w doliczonym czasie gry zapewniły sobie komplet punktów w meczu ze Strażakiem w Przechowie, natomiast „Fuksiary” z Wielowicza minimalnie uległy w Białych Błotach wiceliderowi Spójni.

STRAŻAK/WDA PRZECHOWO – TUCHOLANKA KOBIAK 2:3 (1:1)
Bramki: Julia Wieprzowska (19, 57) – Anna Kamińska (34, 77), Marta Fierek (80+1).

TUCHOLANKA: Monika Weber – Aneta Fojut, Julia Petrus, Agnieszka Grzempa, Dagmara Tomaszewska - Barbara Piekarska, Marta Fierek, Wiktoria Niemczewska, Oliwia Domeracka - Anna Kamińska, Kinga Murawska.

„Senatorkom” w Przechowie gra się bardzo trudno. W ubiegłym sezonie wymęczyły wygraną 3:2, teraz po jeszcze większych męczarniach powtórzyły wynik. Do przerwy obie ekipy strzeliły po jednym golu, ale przyjezdne dodatkowo aż czterokrotnie w tej fazie gry obijały słupki i poprzeczkę.

W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszły gospodynie, a przyjezdne mimo sporej przewagi długo nie potrafiły trafić do siatki. Ostatnie minuty spotkania to popis kapitan Tucholanki Ani Kamińskiej, dla której nie było straconych piłek. W 77. min. wyrównała stan meczu, a w doliczonym czasie gry idealnie obsłużyła Martę Fierek, która nie miała problemów ze skierowaniem piłki do siatki.

SPÓJNIA BIAŁE BŁOTA – FUKS WIELOWICZ 2:1 (1:0)
Bramka: Nicole Nowak.

FUKS: Wiktoria Kluza - Julia Batke, Dominika Jasiek, Klaudia Dolatowska, Małgorzata Frąckowiak (Marcelina Ozimkiewicz) - Katarzyna Chylewska (Nastka Kaproń), Kinga Nowicka, Paulina Kozicka, Natalia Drzewiecka - Zuzanna Wieczorek (Aleksandra Krupa), Nicole Nowak.

„Fuksiary” rozegrały dobry mecz przeciwko wiceliderowi. Gospodynie co prawda częściej były przy piłce, ale nie stwarzały zbytniego zagrożenia pod bramką Kluzy. Do przerwy zdołały jednak umieścić piłkę w siatce, po jednym z nielicznych błędów defensywy przyjezdnych.

Po przerwie miejscowe podwyższyły prowadzenie i od tego momentu do głosu zaczęły dochodzić dziewczęta z Wielowicza. „Fuksiary” stworzyły sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, ale zdołały tylko zdobyć kontaktowego gola (Nicole Nowak).

Pozostałe mecze 11. kolejki: Start – Mustang 0:1, Unifreeze – WAP 0:4, KKP – Legia 4:0, Noteć – Zjednoczeni 5:0, Gwiazda – Osielsko 2:4.

1. WAP Włocławek 10 30 62-8
2. Spójnia Białe Błota 11 26 28-10
3. Mustang Wielgie 11 24 35-9
4. Noteć Inowrocław 10 24 41-12
5. Tucholanka Tuchola 11 22 43-25
6. GOKSiR Start Pruszcz 11 21 36-13
7. Unifreeze II Górzno 11 21 41-10
8. KKP II Bydgoszcz 11 16 23-25