Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnia Zdrowia Psychicznego - nowa placówka już działa w Tucholi

Monika Smól
Monika Smól
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Poradnia mieści się w budynku przy ul. Wałowej 9 w Tucholi i jest Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym Nadwiślańskiego Centrum Zdrowia Psychicznego EMPATIA, który funkcjonuje w Świeciu. Nowa placówka udziela świadczeń w zakresie zdrowia psychicznego.

W Tucholi uruchomiono Poradnię Zdrowia Psychicznego. Świadczenia są bezpłatne

- Jest to jeden z elementów Centrum Zdrowia Psychicznego Empatia, który funkcjonuje w Szpitalu Wojewódzkim w Świeciu. Punkt Konsultacyjno-Koordynujący jest to miejsce, do którego mogą się zgłaszać zarówno pacjenci, jak i osoby bliskie tych, którzy przeżywają kryzys psychiczny. W punkcie będą mogły uzyskać pomoc od psychologów, lekarzy psychiatrów – mówi Dariusz Rutkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza w Świeciu.

Placówka w Tucholi jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18.

- Mamy nadzieję, że dla mieszkańców miasta i powiatu tucholskiego będzie to nowa jakość, jeśli chodzi o świadczenie usług zdrowotnych w zakresie psychiatrii. Szpital w Świeciu ma gigantyczną historię i to jest pewnik tego, że będziemy świadczyć dla mieszkańców miasta i powiatu usługi zdrowotne na najwyższym poziomie. Mamy bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę lekarzy, psychologów z wieloletnim doświadczeniem, którzy będą tu na miejscu udzielać porad zarówno psychologicznych, jak i psychiatrycznych – dodaje dyrektor Rutkowski. - Mam nadzieję, że specjalne miejsce będzie miejscem centralnym dla pacjentów ze schorzeniami i zaburzeniami psychicznymi i że będzie to takie miejsce, do którego każdy może przyjechać, zadzwonić i uzyskać pomoc. Centrum Empatia, które jest dedykowane dla trzech powiatów: tucholskiego, świeckiego i chełmińskiego, ma swoją centralę w szpitalu w Świeciu. Male punkty zostaną też otwarte w Śliwicach i w Nowym.

Warto podkreślić, że świadczenia będą udzielane bezpłatnie. Można uzyskać poradę psychiatry, psychologa, terapeutów zajęciowych, wszystko bezpłatne i koordynowane. Nie tylko tak, że pacjent przyjdzie raz, dostanie recepty, ale będzie koordynacja dalszego postępu wleczeniu. Gdy pacjent zapomni o wizycie, nie przyjdzie, to punkt będzie przypominał, że może otrzymać bezpłatne świadczenie zdrowotne. Są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oferta zdrowotna skierowana jest do osób od 18. roku życia. Dla dzieci jeszcze takiego centrum nie ma, ale myślą o tym, by w przeciągu kilku lat powstało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tuchola.naszemiasto.pl Nasze Miasto