Punkty popłynęły Notecią. Przegrana Tucholanki Tuchola i Fuksa Wielowicz

Piotr Pubanz
Natalia Drzewiecka w Inowrocławiu oddała miejsce w bramce Wiktorii Kluzie i strzeliła honorowego gola dla Fuksa. Piotr Pubanz
PIŁKA KOBIET Siódma kolejka piłkarskiej trzeciej ligi ponownie nie przyniosła punktów naszym drużynom. Tak się złożyło, że obie regionalne ekipy zmierzyły się z zespołami Noteci. Tucholanki przegrały w Gębicach, z kolei dziewczęta z Wielowicza w Inowrocławiu.

III liga kobiet - 7. kolejka NOTEĆ GĘBICE - TUCHOLANKA TUCHOLA 4:0 (1:0)
Bramki: Weronika Piekarska (16), Jagoda Garbowska (70), Magdalena Radojewska (78), Justyna Kabacińska (81). TUCHOLANKA: Różycka – Galinska (54. Góra), Benke, Domeracka, Kaźmierska (60. Hoffmann), Lesikowska, Łyczywek, Murawska, Piekarska, Rymacka (71. Wyrzykowska), Zabrocka.

W Gębicach gospodynie ograły tucholanki 4:0, strzelając aż trzy gole po przerwie. W pierwszej połowie mocno pudłowały, nie wykorzystały też „jedenastki”. Tucholanki bardzo rzadko dochodziły do sytuacji strzeleckich, a ich akcje kończyły się głównie przed polem karnym gospodyń. W następnej kolejce do Tucholi zawita Noteć Inowrocław.

NOTEĆ INOWROCŁAW - FUKS WIELOWICZ 6:1 (4:0)
Bramki: Adrianna Lipowska 2 (29, 49), Aleksandra Pituła (6), Ewelina Łożyńska (16), marta Lewandowska (39), Marta Skory (87) – Natalia Drzewiecka (58). FUKS: Kluza – Głąbicka, Leszcz, Sowińska (46. Oźmińska), Brzykcy, Drzewiecka, Łoposiewicz (50. Nędzołek), Prasał, Raźna, Theus (76. Sowińska)Witek.

„Fuksiary” uległy zdecydowanie z bardzo dobrze dysponowanym rywalem. Miejscowe zwłaszcza w pierwszej połowie miały zdecydowaną przewagę, strzelając cztery gole, obijając też słupki i poprzeczkę. W drugiej połowie mecz się wyrównał, bo gospodynie wprowadziły do gry rezerwy. Jedyne trafienie dla „Fuksiar” zanotowała Natalia Drzewiecka. W defensywie przyjezdnych dało się odczuć brak jej podpory Anny Gzelli. W niedzielę „Fuksiary” podejmą rezerwy KKP.

Pozostałe wyniki
Wda/Strażak - Zjednoczeni 2:1, KKP II – Victoria 11:0, Jedynka – Tarpan 8:0, Mustang – AZS 10:1.

1. Mustang Wielgie 7 19 44-9
2. Noteć Inowrocław 6 18 60-4
3. Wda/Strażak 7 18 27-6
4. Noteć Gębice 7 15 30-15
5. Jedynka Aleksandrów 6 12 24-11
6. Gwiazda II Toruń 6 12 22-12
7. Zjednoczeni Piotrków 6 10 24-10
8. KKP II Bydgoszcz 6 9 42-10