Rawys ciągle w transie, łatwe punkty Tucholanki. Wyniki 12. kolejki A-klasy

Tobiasz Mocek (na niebiesko) ustrzelił w sobotę hat tricka.
Tobiasz Mocek (na niebiesko) ustrzelił w sobotę hat tricka. Piotr Pubanz
Dwunasta kolejka A-klasy przyniosła komplet punktów Gromowi Więcbork, Tucholance Tuchola i Rawysowi Raciąż. Ciągle w niesamowitym gazie są ci ostatni.

Od wygranego meczu 5:2 w Więcborku, podopieczni Dariusza Hoffmanna kolejno rozprawili się z Falą Świekatowo 7:0, GLKS Dobrcz 4:1, a w sobotę rozbili 9:1 Victorię Niemcz. W ostatnim meczu rundy jesiennej na raciążan czeka trzeci zespół ligi LKS Dąbrowa Chełmińska i kto wie, czy nie dojdzie do niespodzianki. W spotkaniu z Niemczem hat trick zanotował Tobiasz Mocek, a dubletem popisali się Dominik Rybacki, Rafał Pasinski i Bartosz Kowalewski.

Ważne punkty w Cekcynie wywalczyli piłkarze więcborskiego Gromu wygrywając z Cisem 3:0. Przyjezdni wykorzystali fakt, że już od 47 minuty miejscowi musieli grać w osłabieniu i właśnie wtedy przyjezdni osiągnęli znaczącą przewagę. Bez gry punkty wywalczyła natomiast Tucholanka, gdyż jej rywal GLKS Dobrcz nie pojawił się w Tucholi. Nie było natomiast niespodzianki w Kamieniu. Gospodarze okazali się słabsi od wicelidera Startu Warlubie, który już do przerwy zapewnił sobie trzy punkty. Ostatnia kolejka rozegrana zostanie w najbliższy weekend. U siebie zagra tylko Grom, który podejmie Gwiazdę Bydgoszcz. Kamionka udaje się do Osia, Rawys do Dąbrowy Chełmińskiej, Tucholanka do Niemcza, a Cis do Świekatowa.

Wyniki 12. kolejki Kamionka – Start 0:2, Rawys - Victoria N. 9:1, Tucholanka – GLKS 3:0, Cis – Grom W. 0:3, Victoria K. - LKS Dąbrowa 3:0, Sparta - Fala 1:3, Gwiazda - Grom O. 1:4.

1. Victoria Koronowo 12 34 41-10
2. Start Warlubie 12 29 36-11
3. LKS Dąbrowa Chełm. 12 28 38-21
4. Tucholanka Tuchola 12 21 26-20
5. Grom Osie 12 20 29-26
6. Gwiazda Bydgoszcz 12 18 25-26
7. Rawys CEO Raciąż 12 18 43-29
8. Fala Świekatowo 12 17 28-34