„Senatorki” i „Fuksiary” tym razem pod kreską

Piotr Pubanz
„Fuksiary” z Wielowicza (w pasy) nie sprostały w niedzielę legionistkom z Chełmży. Piotr Pubanz
To nie była udana kolejka dla regionalnych, trzecioligowych piłkarek. Zarówno Fuks, jak i Tucholanka mierzyły się z niżej notowanymi rywalkami, ale obie ekipy z boiska schodziły ze spuszczonymi głowami.

FUKS WIELOWICZ - LEGIA CHEŁMŻA 1:3 (0:2)

Bramki: Natalia Drzewiecka (72) – Weronika Kapidura (17), Julia Kapidura (22), Magdalena Kalinowska (54).

FUKS: Kluza, Krępeć, Brzykcy, Dolatowska, Drzewiecka, Nowicka, Nowak (70. Oźmińska), Kozicka (72. Krupa), Batke, Barton, Chylewska (60. Jasiek).

Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando mimo, że graliśmy pod wiatr – relacjonuje trener Fuksa Marek Grabowski. – Mieliśmy dogodne sytuacje, które powinny być wykorzystane. Z kolei rywalki dwukrotnie zagroziły naszej bramce strzelając dwa gole. Po przerwie mecz się wyrównał, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Ponownie stworzyliśmy kilka okazji bramkowych wykorzystując jedną. Dziewczyny włożyły w mecz sporo zdrowia, a błotnista murawa dała im się mocno we znaki.

OSIELSKO/ŻOŁĘDOWO – TUCHOLANKA/KOBIAK 3:3 (1:2)

Bramki: Adrianna Lipowska 2 (13, 68), Aleksa Motylska (58) – Kinga Murawska (22), Monika Michalska (28), Wiktoria Niemczewska (53).

TUCHOLANKA: Wegner, Fojut, Lesikowska, Piekarska (74. Pałubicka), Kaźmierska (76. Zienkiewicz), Tomaszewska, Petrus, Murawska, Niemczewska, Michalska (64. Górka), Kamińska.

Oba zespoły dzieli w tabeli przepaść, tymczasem przyjezdne niespodziewanie zgubiły w Żołędowie punkty. Miejscowe w 13. min. wyszły na prowadzenie, ale cieszyły się z niego tylko 10 minut. Wyrównała Murawska, a chwilę potem na prowadzenie tucholanki wyprowadziła Michalska. Gdy w 53. na 3:1 podwyższyła Niemczewska, wydawało się, że jest po meczu. Niestety, rozkojarzone i pewne siebie „Senatorki” pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu, który smakował jak porażka.

Pozostałe mecze 16. kolejki: Zjednoczeni – WAP 0:5, Gwiazda – Mustang 0:6, Noteć – Spójnia 2:2, KKP – Start 0:5, Unifreeze II - Wda/Strażak 0:3 (wo).

14. Unifreeze II Górzno 16 22 44-23

Liverpool przygotowuje się do meczu z City. Na treningu pojawił się Mohamed Salah