„Senatorki” uratowały się przed blamażem, „Fuksiary” dostały lanie

Piłkarki z Górzna udzieliły w niedzielę „Fuksiarom” lekcji futbolu.
Piłkarki z Górzna udzieliły w niedzielę „Fuksiarom” lekcji futbolu. Piotr Pubanz
Weekendowa kolejka III ligi kobiet przebiegła bez większych fajerwerków. Tucholanka w ostatniej chwili uratowała twarz w meczu z jednym z outsiderów Wdą/Strażak, natomiast dobrze spisujący się dotąd Fuks Wielowicz doznał niespodziewanej zapaści w meczu z Unifreeze, przegrywając aż 1:10.

WDA/STRAŻAK PRZECHOWO - TUCHOLANKA TUCHOLA 2:3 (2:1)
Bramki: Martyna Kwaśniewska (8), Natalia Głowikowska (30.k) – Anna Kamińska (15), Kinga Murawska (75), Natalia Miszke (76.k).
TUCHOLANKA: Czapiewska – Tomaszewska, Grzempa, Petrus, Fierek (60. Michalska) - Tromska, Domeracka, Kamińska, Miszke - Murawska, Sosna.

Trwa regres formy piłkarek z Tucholi. Po fantastycznym początku rundy wiosennej podopieczne Marka Zienkiewicza mocno spuściły z tonu. W Przechowie co prawda wygrały z dużo słabszym rywalem, ale dokonały tego przysłowiowym rzutem na taśmę. Pierwszą połowę, mimo przewagi tucholanek, to miejscowe zakończyły na plusie prowadząc 2:1, wykorzystując błędy rywalek w defensywie.

Druga połowa upłynęła przy dużej przewadze ekipy gości, jednak długo nic z tej przewagi nie wynikało. Były poprzeczki, słupki i świetne interwencje bramkarki miejscowych, ale wynik się nie zmieniał. Dopiero w końcówce spotkania Murawska otrzymała piłkę w środkowych rejonach boiska i po długim rajdzie umieściła ją w siatce. Minutę później w polu karnym faulowana była Sosna, a jedenastkę na gola zamieniła Miszke. Tucholanki mogły wygrać wyżej, ale w ostatnich momentach meczu zabrakło szczęścia i sił.

FUKS WIELOWICZ - UNIFREEZE II GÓRZNO 1:10 (0:3)
Bramka: Kinga Nowicka.
FUKS: Kluza - Klaudia Nowicka (Krupa), Dolatowska, Barton, Batke (Frąckowiak) - Kinga Nowicka, Kryza (P. Drzewiecka), N. Drzewiecka (Pacek), Sławińska - Kaproń (Chylewska), Nowak (Górska).

Unifreeze drastycznie przerwało dobrą serię piłkarek z Wielowicza. Już po 10 minutach przyjezdne prowadziły 2:0 czym całkowicie wybiły z rytmu gospodynie. Podopieczne Marka Grabowskiego próbowały konstruować akcje, ale te rozbijane były daleko od pola karnego piłkarek z Górzna. Akcje Unifreeze z kolei były przeprowadzane z rozmachem i kończyły się albo golem, albo groźną sytuacją pod bramką „Fuksiar”.

Pozostałe wyniki: Viking – Osielsko 2:0, Noteć – WAP 3:0, Tęcza - KKP II 0:1, Gwiazda – Spójnia 7:1. Mecz Wisła - GOKSiR nie odbył się.

1. Gwiazda Toruń 21 61 109-9
2. WAP Włocławek 21 51 94-18
3. Noteć Inowrocław 22 48 67-26
4. Tucholanka Tuchola 22 47 83-45
5. GOKSiR Start Pruszcz 20 40 54-20
6. Unifreeze II Górzno 20 40 89-35
7. Spójnia Białe Błota 22 32 58-59
8. Tęcza Bydgoszcz 21 31 55-43