„Senatorki” w gazie, odczarowały Pruszcz i są tuż za podium

Jedna z groźnych sytuacji pod bramką Fuksa
Jedna z groźnych sytuacji pod bramką Fuksa Piotr Pubanz
Cenną wygraną z Pruszcza przywiozły piłkarki Tucholanki. Podopieczne Marka Zienkiewicza przerwały tym samym długą passę porażek ponoszonych z zawodniczkami Startu. „Fuksiary” z Wielowicza nie sprostały natomiast bardziej ogranej w lidze Tęczy Bydgoszcz.

START PRUSZCZ – TUCHOLANKA TUCHOLA 2:3 (0:2)
Bramki: Agnieszka Nierzwicka 2, Patrycja Sosna,
TUCHOLANKA: Czapiewska – Zakrzewska, Tromska (41. Niemczewska), Tomaszewska (75. Pastwa), Knitter (68. Lesikowska) – Petrus, Kamińska, Miszke (62. Grzempa), Nierzwicka (52. Domeracka) – Sosna, Fierek (68. Lubińska).

Tucholanki potwierdziły znakomite przygotowanie do rundy rewanżowej, wygrywając z rywalem, który od zawsze im wyjątkowo „nie leży”. Senatorki prowadziły już 3:0, jednak spora ilość zmian spowodowała, że miejscowe doprowadziły do kontaktu. Na szczęście komplet punktów pojechał do Tucholi.

- Prowadziliśmy wysoko, więc dałem pograć 6 zmienniczkom no i w końcówce była nerwówka – mówił po meczu trener Zienkiewicz. - Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nas, chociaż pruszczanki trafiły w poprzeczkę, a Lidka Zakrzewska wybiła piłkę z linii bramkowej. My natomiast mieliśmy kilka fajnych akcji, w tym sam na sam Miszke i Sosny. Ta ostatnia jeszcze przy stanie 3:0 mogła podwyższyć po pięknym rajdzie od połowy boiska, znakomicie interweniowała jednak bramkarka Startu. Wygrana z pewnością bardzo cieszy, tak samo jak fakt, że na boisku zaprezentowało się aż 17 piłkarek.

W najbliższy czwartek „Senatorki” w Tucholi podejmą w zaległym spotkaniu wicelidera WAP Włocławek.

UKS TĘCZA BYDGOSZCZ – FUKS WIELOWICZ 2:0 (2:0)
FUKS: Kluza – Klaudia Nowicka (Drzewiecka), Jasiek, Dolatowska, Batke (Sławińska)- Kinga Nowicka, Barton, Kozicka (Oźmińska), Pacek – Nowak (Szmaglińska), Krupa (Chylewska).

„Fuksiary” pojechały do Bydgoszczy z postanowieniem sprawienia niespodzianki. Niestety, rywal okazał się większym cwaniactwem boiskowym, doświadczeniem i zasłużenie wygrał. Podopieczne Marka Grabowskiego ambitnie walczyły na całym boisku, toczyły i wygrywały wiele pojedynków indywidualnych, jednak głównie w środku boiska. Brakowało pomysłu na rozmontowanie uważnie grającej defensywy gospodyń, a większość strzałów albo mijała światło bramki, albo bez problemów łapała bramkarka Tęczy.

- Dziewczyny zaprezentowały sporą wolę walki, ale było to za mało na solidny zespół z Bydgoszczy – ocenił mecz trener Marek Grabowski. – Bydgoszczanki przeważały, my staraliśmy się przeszkadzać w konstruowaniu przez nie akcji, ale dwukrotnie znalazły na nas sposób.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Viking Aleksandrów Kujawski - Wda/Strażak Przechowo 1:2, Wisła Grudziądz - Noteć Inowrocław 1:4, Spójnia Białe Błota - Unifreeze II Górzno 1:3, KKP II Bydgoszcz - WAP Włocławek 1:4, Gwiazda Toruń - GLKS Osielsko Żołędowo 3:0 (wo) goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz.

1. Gwiazda Toruń 15 43 87-7
2. WAP Włocławek 15 39 75-10
3. Noteć Inowrocław 16 35 48-20
4. Tucholanka Tuchola 15 32 66-30
5. GOKSiR Start Pruszcz 15 31 44-14
6. Unifreeze II Górzno 15 28 55-30
7. Tęcza Bydgoszcz 16 25 43-33
8. Spójnia Białe Błota 16 23 46-45