„Śliwicka Dyszka“ została nagrodzona

Janina Waszczuk
W zeszłym roku  wystartowało wielu biegaczy, impreza spodobała się i  dostała wiele nagród i wyróżnień.
W zeszłym roku wystartowało wielu biegaczy, impreza spodobała się i dostała wiele nagród i wyróżnień. archiwum
Użytkownicy serwisu maratonypolskie.pl uznali, że bieg „Śliwicka Dyszka“ był najlepszą debiutancką imprezą biegową w Polsce.

Otrzymał też drugie miejsce w kategorii biegów na 10 km i miano najlepszej imprezy biegowej w województwie kujawsko-pomorskim. To jednak jeszcze nie wszystkie wyróżnienia. Docenili te imprezę biegacze, którzy głosowali w plebiscycie Złote Biegi 2016 zorganizowanym przez portal Maratonypolskie.pl.

Dzięki ogromnemu wsparciu grupy „Biegające Śliwice“ założonej z końcem kwietnia 2016 r. przez kilku pasjonatów biegania oraz hojności sponsorów i życzliwych ludzi na co dzień związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śliwicach udało się zorganizować bieg, który otrzymał tytuł „Debiut roku“. Impreza wygrała. Była najlepszym debiutem w Polsce.

- Wygraliśmy też kategorię biegów w małych miejscowościach, zajęliśmy pierwsze miejsce wśród imprez biegowych organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim i zajęliśmy drugie miejsce w kategorii biegów organizowanych przez samorządowe instytucje - informują organizatorzy. - Dużym sukcesem jest też drugie miejsce wśród wszystkich polskich zawodów na dystansie 10 kilometrów.
Organizatorzy już zapraszają na II Śliwicką Dyszkę, która będzie 12 sierpnia.