Start Pruszcz już pewny swego. Grom i Fala powalczą do końca

24. kolejka A-klasy przyniosła jedno ważne rozstrzygnięcie. Start Pruszcz, dzięki wygranej nad Rawysem Raciąż awansował do „okręgówki”. Gospodarze w sobotę stanęli przed wielką szansą wywalczenia awansu i nie wypuścili jej z rąk.

Startowcy przeważali od początku spotkania i już do przerwy prowadzili 3:0. Mocno osłabieni kadrowo goście nie potrafili przeciwstawić się atakom miejscowych, ulegając i tak z honorem. Jedyne trafienie dla przyjezdnych było dziełem Arkadiusza Domachowskiego.

Aż 8:0 wygrał swoje spotkanie z Victorią Niemcz wicelider tabeli Grom Więcbork. Podopieczni Sylwestra Trzósło w ostatnim czasie imponują skutecznością, co dobrze zwiastuje przed dwoma ostatnimi kolejkami, w których rozstrzygać się będą losy udziału w barażach o ligę okręgową. Z Victorią poszło łatwo, już do przerwy gromowcy załatwili sobie bezpieczną przewagę (3:0), a w drugich 45-minutach dorzucili kolejne trafienia. Ostatecznie Grom ograł rywala 8:0, a łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Nowak i Vladimer Erkvania po 2 oraz Patryk Herzberg, Mariusz Żychski, Łukasz Burkiewicz i Mateusz Tuński.

Z kolei aż 4 trafienia zanotował w sobotę Kamil Mosek, który poprowadził sępoleńską Krajnę do wygranej w Przysiersku. Pierwsi co prawda gola strzelili gospodarze, ale z prowadzenia cieszyli się ledwie kilkadziesiąt sekund. Na początku drugiej połowy było jeszcze 2:2, jednak gospodarze nie sprostali naporowi mocno odmłodzonej ekipie przyjezdnych.

Bardzo cenne 3 punkty wywalczył w niedzielę beniaminek z Gostycyna, który na wyjeździe wygrał z Tartakiem Wudzyn. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Artur Fojut. Gostycynianie dogonili w tabeli Victorię Niemcz, z którą bezpośrednio walczą o ligowy byt. Na koniec gorsze wieści.

Ledwie remis wywalczyła na własnym boisku Kamionka, grająca z ligowym średniakiem Dębem Potulice. Gospodarze mieli przewagę, ale piłka w sobotę zdecydowanie nie słuchała podopiecznych Sławomira Gołąbka. Strata punktów spowodowała spadek o jedno miejsce w ligowej tabeli, kosztem rywala zza miedzy Krajny. Kolejny słaby mecz zanotowała też Tucholanka, grająca z Falą Świekatowo. Goście to trzeci zespół A-klasy, który jednak na wyjazdach dużo traci z swej mocy. W Tucholi wygrał jednak pewnie, a rezultat powinien być jeszcze bardziej okazały. Tucholanie z rzadka zagrażali bramce gości, ponosząc zasłużoną porażkę.

Wyniki
A-klasa – 24. kolejka
Grom – Victoria 8:0, Kamionka – Dąb 0:0, Tucholanka – Fala 0:2, Tartak – Myśliwiec 0:1, Sparta – Krajna 2:7, Start – Rawys 4:1, GLKS – Victoria 2:1.

1. Start Pruszcz 24 59 81-20
2. Grom Więcbork 24 53 71-36
3. Fala Świekatowo 24 50 52-20
4. Victoria Koronowo 24 43 43-27
5. Krajna Sępólno 24 41 66-48
6. Kamionka Kamień 24 40 43-31
7. Tucholanka Tuchola 24 38 53-45
8. Rawys Raciąż 24 35 72-53