Tucholanka i Kamionka „Pany”, ale to Gryf sprawił ogromną sensację

Piotr Pubanz
W Kamieniu zdecydowanie lepiej na murawie radzili sobie gospodarze (na czarno).
W Kamieniu zdecydowanie lepiej na murawie radzili sobie gospodarze (na czarno). Piotr Pubanz
Pod znakiem spotkań derbowych toczyła się 8. kolejka bydgoskiej A-klasy. Do rundy wiosennej w powiecie tucholskim dominować będzie Tucholanka po ograniu Rawysa, z kolei w sępoleńskim miano „Panów” należy się Kamionce po łatwym 4:2 z Krajną Sępólno.

Wydarzeniem kolejki była jednak niespodziewana porażka faworyzowanej Victorii Koronowo w Sępólnie z osłabionym beniaminkiem Gryfem Piaseczno.

Wyniki 8. kolejki:
KAMIONKA KAMIEŃ – KRAJNA SĘPÓLNO 4:2 (1:0)
Bramki:
Dawid Chmarzyński 2, Tomasz Mrugalski, Dawid Kobus – Artur Dądela 2. KAMIONKA: Sowiński – Bukowski, Tusznio, P.Czapiewski, Karpacz – Kobus (Babiżewski), Mrugalski (Spica), Lepak, T.Czapiewski – Chmarzyński (Steinborn), Nawrocki (Stryszyk). KRAJNA: Bryś – Suchomski, Kozina, Siekierka, Hernik – T.Kaczmarek, Błaszczyński, Hermann, K.Mosek – Kwasigroch (Piotrowski), Dądela.

Ostatnio w meczach pomiędzy obiema drużynami zdecydowanie lepiej wypadali gracze z Sępólna, więc i teraz stawiano częściej na ich zwycięstwo, podpierając się ewentualnie remisem. Pierwsza część meczu upłynęła na szybkiej grze, ale bez wielkich fajerwerków. Gospodarze szybko, bo już w 8. min. wyszli na prowadzenie po „jedenastce” wykonywanej przez Mrugalskiego i czekali na odpowiedź gości. Krajanie natomiast nie mieli żadnego pomysłu na przedostanie się pod bramkę Sowińskiego, nie potrafiąc stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji bramkowej. Pod tym względem zdecydowanie lepiej prezentowali się miejscowi. Kamionka udowodniła swą wyższość w drugiej połowie strzelając kolejne 3 gole, a przed kolejnymi gości uchronił Bryś. Krajanie odpowiedzieli dwiema bramkami Dądeli, notując tym samym trzecią porażkę w lidze i spadek w ligowej tabeli.

RAWYS CEO RACIĄŻ – TUCHOLANKA TUCHOLA 1:2 (1:2)
Bramki:
Damian Rybacki (25) – Bartosz Kaszczyszyn (9), Jarosław Ostrowski (28). RAWYS: Borzyszkowski – Malinowski, Sucharski (54. A.Prill), Pasiński, Wera (85. Glazik) – Wiligała, M.Pril, Rybacki, Lorbiecki – Domachowski (80. D.Pril), Mocek. TUCHOLANKA: Domeracki – Michał Kociński, Babiński, Słomiński, Pędowski – J.Ostrowski, B.Kaszczyszyn (87. Woźniak), M.Ostrowski (90. Grabowski), Bugaj – Górka (67. Szyca), Fierek (52. Mateusz Kociński).

Mecz w Raciążu nie zachwycił, ani poziomem, ani emocjami. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już do przerwy. Najpierw do siatki trafił młodszy z klanu Kaszczyszynów Bartosz, po kwadransie wyrównał Rybacki, ale chwilę potem Borzyszkowski sprokurował karnego, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Jarosław Ostrowski. W drugiej połowie już w 65. min. drugi żółty kartonik ujrzał Słomiński i raciążanie grali w przewadze. Tego dnia jednak nic im nie wychodziło. Cofnięta Tucholanka skutecznie broniła skromnej wygranej i zasłużenie wywiozła z Raciąża komplet „oczek”.

GRYF PIASECZNO – VICTORIA KORONOWO 2:0 (0:0)
Bramki:
Fabian Dorosz (69), Dominik Narloch (80). GRYF: Szczygieł – Zapalski, S.Walaszek, Bogdanowicz, Szydeł – Jasiek (46. Narloch), Piechocki, Szmytkowski, K.Walaszek – Heleniak (88. Nowaczyk), Pestka (65. Dorosz).

Beniaminek sprawił największą niespodziankę tej kolejki zwyciężając jednego z faworytów ligi. Pierwsza połowa nie wskazywała pewnej wygranej gospodarzy, którzy przez długie minuty przyglądali się jak składne akcje konstruują goście. Victoria przeważała, dużo strzelała, stwarzała sobie dogodne okazje bramkowe, a jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze osłabieni brakiem swego najlepszego strzelca Kamila Jelińskiego (kontuzja) rzadko przedostawali się w pole karne gości. A jednak, wprowadzony po przerwie na murawę Dorosz potrzebował ledwie trzech minut, aby wyprowadzić Gryfa na prowadzenie, a pod koniec spotkania wynik meczu ustalił Narloch.

VICTORIA NIEMCZ – MYŚLIWIEC GOSTYCYN 1:0 (0:0)
Bramki:
Piotr Niedbalski (72). MYŚLIWIEC: Karpiński – Chmura, Reda, Kuligowski, Jarząbek (70. Mosek) – Jakusz Gostomski, Fortuński, Kowalewski, Kluska – Karnowski (63. Kasperek), Maciałek.

Myśliwiec przegrał kolejny mecz o życie i w ligowej tabeli ciągle dzierży miano „czerwonej latarni”. Podopieczni Jarosława Kuligowskiego wcale nie byli słabsi od rywala, ale jednak nadal nie potrafią umieścić piłki w siatce. Sytuacja gostycynian staje się powoli dramatyczna, zważywszy na fakt, że jak do tej pory strzelili oni w rozgrywkach zaledwie jedną bramkę.

Pozostałe wyniki 8. kolejki. Dąb Potulice - GLKS Dobrcz 1:2, Tartak Wudzyn - SP Zawisza Bydgoszcz 0:4, Fala Świekatowo - GLKS Osielsko Żołędowo 4:1.

1. Fala Świekatowo 8 22 24-7
2. SP Zawisza Bydgoszcz 8 21 35-4
3. Tucholanka Tuchola 8 19 26-12
4. Victoria Koronowo 8 14 17-11
5. Kamionka Kamień Krajeński 8 14 17-13
6. GLKS Osielsko Żołędowo 8 13 25-17
7. Krajna Sępólno Krajeńskie 8 13 19-19
8. Rawys Raciąż 8 11 30-15