Viking pokonany, są pierwsze punkty „Senatorek”

Patrycja Sosna (przy piłce) ustaliła wynik spotkania w meczu z Vikingiem.
Patrycja Sosna (przy piłce) ustaliła wynik spotkania w meczu z Vikingiem. Piotr Pubanz
Po nieudanej inauguracji rozgrywek III ligi i pogromie we Włocławku, w drugiej kolejce podopieczne Marka Zienkiewicza pokonały na wyjeździe Vikinga Aleksandrów Kujawski. Wysokiej porażki doznały natomiast „Fuksiary” z Wielowicza, ulegając bardzo wysoko faworyzowanej Gwieździe Toruń.

VIKING ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - TUCHOLANKA TUCHOLA 0:2 (0:0) Bramki: Agnieszka Grzempa (72), Patrycja Sosna (76). TUCHOLANKA: Marta Łabicka - Oliwia Domeracka, Julita Górska (41. Agnieszka Grzempa), Sandra Holweg, Anna Kamińska, Małgorzata Kropidłowska (41. Monika Michalska – 60. Sara Szóstak), Oliwia Lesikowska, Wiktoria Niemczewska, Julia Petrus - Patrycja Sosna, Lidia Zakrzewska. Trener Marek Zienkiewicz.

Mimo, że tucholanki na mecz z Vikingiem pojechały bez Natalii Miszke, Patrycji Tromskiej i Dagmary Tomaszewskiej, przywiozły z trudnego terenu trzy punkty, zmazując tym samym plamę sprzed tygodnia. Mimo złego stanu boiska, przez całe spotkanie tucholski zespół był lepszy od rywala, posiadając dużą przewagę w polu, jednak swą wyższość udokumentował dopiero w ostatnich minutach meczu. Tucholanki przez 90 minut dużo strzelały, stwarzały okazje bramkowe, długo jednak brakowało im wykończenia. Dopiero w 72. min. Agnieszka Grzempa zdołała wyjść na czystą pozycję, umieszczając piłkę w bramce rywalek. Cztery minuty później „Senatorki” podwyższyły na 2:0, a szans bramkarce miejscowych nie dała Patrycja Sosna. Do końca spotkania przyjezdne jeszcze kilka razy zagroziły bramce rywalek, ale kolejne gole już nie padły.

Pozostałe mecze 2. kolejki: Gwiazda Toruń - Fuks Wielowicz 13:0, Start Pruszcz - WAP Włocławek 1:2, Kobiecy KP II Bydgoszcz - KS Unifreeze Górzno 3:1, Spójnia Białe Błota - GLKS Anmar Osielsko 9:0, UKS Tęcza Bydgoszcz - IKKP Noteć Inowrocław 0:1, KP Wisła Grudziądz - Wda/ Strażak Przechowo 1:1.

1. Gwiazda Toruń 2 6 17-1
2. Spójnia Białe Błota 2 6 14-1
3. WAP Włocławek 2 6 10-2
4. KKP II Bydgoszcz 2 6 8-1
5. Noteć Inowrocław 2 3 2-4
6. Tucholanka Kobiak 2 3 3-8
7. Tęcza Bydgoszcz 2 3 4-4
8. Wisła Grudziądz 1 1 1-1