OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda
Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda Szymon Cieślak
Mecz 1. kolejki A klasy grupy II Bydgoszcz Pałuczanka Żnin - Zootechnikiem Kołuda Wielka został zweryfikowany, jako walkower dla gospodarzy. Na decyzję Wydziału Gier i Ewidencji wpłynęła zmiana przeprowadzano przez gości w trzeciej minucie doliczonego czasu gry... I nie chodzi tutaj o brak młodzieżowca, co najczęściej było dotychczas powodem walkowerów.

W sobotę na inaugurację sezonu 2021/22 w A klasie, grupa II Bydgoszcz Pałuczanka zmierzyła się z Zootechnikiem Kołuda Wielka. Wicemistrzowie z ubiegłego sezonu przegrali 0:2, a bramki dla rywali zdobyli: Piotr Bachanek (61), Leszek Wisz (90+1).

Zanim jednak mecz został zakończony goście zdecydowali się na zmianę. Michał Tomaszek zastąpił Kacpra Wiktorowicza, jak tłumaczy Zootechnik, mocno poturbowanego w jednej z akcji. Zmiana nie miała większego wpływu na przebieg spotkania, ale jak się okazało na wyniku meczu już tak...

Tomaszek był piątym zawodnikiem gości, który w tym meczu wszedł z ławki rezerwowych. Wcześniej na boisku pojawili się:

• wspomniany już Kacper Wiktorowicz (wszedł w przerwie meczu)
  • Jakub Ślebioda (w 52 minucie)
  • Mateusz Biłoszewski (85 min.)
  • Szymon Maciejewski (72 min.)

Przed sezonem Związek informował, że drużyny uprawnione są do dokonania pięciu zmian, ale według pewnych zasad. Zespoły mogą wymienić pięciu piłkarzy przez cały okres trwania gry, ale zmiany mogą być dokonane:

• w trakcie przerwy pomiędzy pierwszą a drugą połową zawodów,
  • w trakcie nie więcej niż trzech przerw w grze

Ten drugi punkt zadecydował, że mecz został zweryfikowany, jako walkower. Przed ostatnią zmianą w zespole gości na boisku pojawiło się czterech piłkarzy. Kacprowicz w przerwie oraz trzech kolejnych piłkarzy w drugiej połowie i co ważne w różnych minutach. To oznaczało, że Zootechnik nie mógł już wprowadzić piątego zawodnika. Kiedy to zrobił, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, stało się jasne, że zgodnie z regulaminem, mecz zostanie zweryfikowany.

Trwa głosowanie...

Czy przepis o zasadzie przeprowadzania 5 zmian jest zrozumiały?

Dodajmy, iż w regulaminie znalazł się też zapis o obowiązkowej opłacie ryczałtowej za żółte kartki, której dokonać należy przed rozpoczęciem rozgrywek. Dzięki temu kluby nie będą już zagrożone walkowerami spowodowanymi nieuregulowanymi należnościami za napomnienia.

Zdjęcia z meczu: Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda Wielka

1. kolejka A klasy, grupa II Bydgoszcz - wyniki

Sobota 14 sierpnia
Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia - Piast Złotniki Kujawskie 6:2 (3:0)
Bramki: Błażej Olejniczak (12), Piotr Gmur (18), Damian Stefański (44), Norbert Mielczarek (64), Jacek Oczki (87), Arkadiusz Czarniak (90) - Damian Kempski (72), Mariusz Kwiatkowski (88)

Spójnia Białe Błota - LZS Kościelec 7:1 (5:1)
Bramki: Filip Prażuch (12), Mateusz Włodarczyk (21), Marcin Czerwiński (31), Mateusz Włodarczyk (32), Brian Szarek (36), Oskar Suchodolski (67), Filip Prażuch (79) - Michał Modrzejewski (42)

AF Brzoza - Szubinianka Szubin 0:3 (0:0)
Bramki: Jakub Donarski (75, 90), Paweł Staśkiewicz (89)

Kujawy/Błękitni Markowice - BOSiR Barcin 3:1 (0:0)
Bramki: Wiktor Libera (73), Paweł Sobecki (79), Jakub Pawłowski (87) - Radosław Mróz (47)

Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda Wielka 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Bachanek (57), Leszek Wisz (90+1) - mecz zweryfikowany jako walkower 3:0.

Mecz Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda Wielka.

Mecz Pałuczanka Żnin - Zootechnik Kołuda Wielka 14.08.2021 [...

Mikrus Szadłowice - Zagłębie Piechcin 3:2 (1:1)
Bramki: Patryk Lingnau (38, 88), Jarosław Sołomonow (83) - Dawid Krawczyk (30), Paweł Marciniak (73)