Warcaby klasyczne w Sępólnie Krajeńskim: Trzeci tytuł Mateusza Niczyporuka

Warcabiści systematycznie odwiedzają Sępólno Krajeńskie
Warcabiści systematycznie odwiedzają Sępólno Krajeńskie Piotr Pubanz
Przez pięć dni w Sępólnie Krajeńskim rozgrywane były XXVI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych. Przepustki do gry w finale uzyskało 11 warcabistów i 3 warcabistki, w tym jedynaczka z Sępólna Wiktoria Szóstak.

Mistrzem Polski, już po raz trzeci został Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno). Zremisował on jedynie dwa mecze, z Filipem Kuczewskim oraz Magdą Pawłowską. Drugie miejsce zajął jego kolega klubowy, broniący tytułu mistrzowskiego Filip Kuczewski (10 punktów), a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant klubu UKS Struga Marki Michał Janicki, który uzyskał 9 punktów. Wśród pań najlepsza była Magda Pawłowska (UKS Roszada Lipno), wyprzedzając Sylwię Krause (LUKS Gry Logiczne Wronki) oraz wspomnianą Wiktorię Szóstak (Krajna Sępólno).

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci klubu UKS Roszada Lipno wyprzedzając LUKS Gry Logiczne Wronki. Podczas mistrzostw rozegrano także Turniej o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego w warcabach klasycznych. Jego zwycięzcą został Michał Janicki (Struga Marki) 20 pkt., wyprzedzając Mateusza Niczyporuka i Filipa Kuczewskiego (obaj Roszada Lipno) po 19 pkt. Na 11. miejscu sklasyfikowana została Danuta Skrzyńska, a „oczko” niżej Wiktoria Szóstak (obie Krajna).

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, natomiast medale najlepszym wręczali Dyrektor CSiR Marek Chart, Radna Rady Miejskiej Anna Miczko oraz Prezes MLKS Krajna Radosław Lipiński. Sędzią głównym zawodów był Sylwester Flisikowski.