Wojownik na łopatkach. Grom wygrał kolejny mecz i jest już czwarty

Piotr Pubanz
Młodzieżowiec Gromu Przemysław Kosmela swój dobry występ przeciwko Wojownikom okrasił zdobyciem gola. Piotr Pubanz
Nie zwalniają tempa piłkarze Gromu Więcbork. Beniaminek „okręgówki” wygrał kolejny mecz i jest już na 4. miejscu w ligowej tabeli.

GROM WIĘCBORK - WOJOWNIK WABCZ 4:1 (3:1)
Bramki: Mateusz Tuński, Przemysław Kosmela, Vladimier Erkvania, Bartłomiej Kosmela.

GROM: Ajtner - Słupikowski, Janicki, Przybylski, Bilicki (Herzberg), Pacek (Erkvania),P. Kosmela, Meyer, Błociński, Tuński, B. Kosmela (Piotrowski).

Gromowcy ciągle liczą się w walce o IV ligę. W sobotę więcborczanie nie zawiedli w spotkaniu z outsiderem tabeli Wojownikiem Wabcz, ogrywając rywala 4:1. Miejscowi już do przerwy zapewnili sobie bezpieczną przewagę schodząc na przerwę z przewagą dwóch goli.

Gospodarze przeważali od początku spotkania, ale pierwsza akcja przyjezdnych dała im dość niespodziewanie prowadzenie. Na szczęście Grom szybko otrząsnął się ze straty gola i Błociński tak idealnie wyłożył piłkę Tuńskiemu, że ten skierował ją do pustej bramki. Miejscowi poszli za ciosem i po dwójkowej akcji Bartka Kosmeli z Przemkiem Kosmelą Grom objął prowadzenie. Wynik podwyższył już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Vladimer Erkvania.

W drugiej odsłonie Grom grał już spokojniej kontrolując wydarzenia dziejące się na boisku. Padła tylko jednak bramka, ale jej strzelec Bartek Kosmela otrzymał owacje na stojąco. Po przedryblowaniu czterech obrońców i położeniu bramkarza trafił do siatki ustalając wynik meczu. Teraz przed Gromem arcyważny mecz w Bydgoszczy z BKS-em, który wyprzedza więcborczan o dwa „oczka”.

Pozostałe mecze 26. kolejki: Flisak – Start 5:3, Pomorzanin T. – Victoria 7:2, Gryf – Mustang 0:1, Drwęca - BKS 1:1, Radzynianka – Iskra 0:0, Promień – Tor 3:1, Pomorzanin S. – Łochowo 3:3

1. Pomorzanin Toruń 26 55 93-46
2. Mustang Ostaszewo 26 51 59-26
3. BKS Bydgoszcz 26 50 66-21
4. Grom Więcbork 26 48 53-45
5. Radzynianka Radzyń 26 46 57-48
6. Victoria Lisewo 26 42 47-43
7. Promień Kowalewo 26 40 43-35
8. Flisak Złotoria 26 40 38-34